Zavrieť

Porady

Vystaviť znova fa a dobropis?

Zákazník uhradil dňa 5.12.2005 zálohovú faktúru (v 100% výške), ku ktorej sme mu vystavili dňa 6.12.2005 faktúru + v tento deň sme poskytli aj službu.
Dnes opäť uhradil tú istú zálohovú faktúru s vysvetlením, že faktúra je vystavená na manželku, ktorá podniká a on to toho 5.12.2005 uhradil omylom nie z manželkinho, ale svojho súkromného účtu, takže preto to uhradil dnes z manželkinho účtu.
Peniaze mu mám vrátiť na účet, z ktorého platil 5.12.2005.
Prosím, poraďte mi, ako teraz postupovať, mám faktúru nechať tak, len preúčtujem jej úhradu na dnešný dátum a dátum dodania nechám 5.12.2005 (hoci službu sme poskytli až 6.12.2005) alebo mám vystaviť dobropis a znova faktúru?
Bude to chyba, ak to nechám tak a peniaze len vrátim na správny účet?
My sme platcami DPH, zákazník nie je platcom.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Ja by som vrátila tú prvú zálohu ako omylom zaplatenú. Na ostatnom by som sa ak je to možné dohodla s klientom, že sa ostrá faktúra prerobí tak, aby splnila údaje, bez nejakej zálohy a tá následná platba by bola vlastne platba tej faktúry. Je to v jednom zdaň.období, nevidím problém, ak sa tak dohodnete so zákazníkom.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Ak by som to nechala tak, hrozí z DÚ pri kontrole nejaká pokuta?
    Totižto, už mám v programe nahodenú aj zálohovú faktúru a za ňou je spústa ďalších. Ostala by mi tam visieť.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Mickya
    Zákazník uhradil dňa 5.12.2005 zálohovú faktúru (v 100% výške), ku ktorej sme mu vystavili dňa 6.12.2005 faktúru + v tento deň sme poskytli aj službu.
    Dnes opäť uhradil tú istú zálohovú faktúru s vysvetlením, že faktúra je vystavená na manželku, ktorá podniká a on to toho 5.12.2005 uhradil omylom nie z manželkinho, ale svojho súkromného účtu, takže preto to uhradil dnes z manželkinho účtu.
    Peniaze mu mám vrátiť na účet, z ktorého platil 5.12.2005.
    Čo môže urobiť vaša firma? Inkasovala 2x platbu za tú istú faktúru. Predpokladám, že identifikačné údaje platby sú v oboch prípadoch rovnaké. Navrhujem vám dokladovať vrátenie dvojitej úhrady korešpondenciou, alebo vyjadrením (mailom) obchodného partnera, ktorý nech uvedie, že platbu uhradil 2x a to z účtu č. ... a z účtu č. ... v dňoch ... Vrátenú platbu žiada poukázať na účet č. ....

    Pre vás sa jedná o dvojitú úhradu a vrátite peniaze na účet určený klientom. Vy chybu nemáte a tak k tomuto problému aj pristúpte. Nech klient dokladuje, na ktorý účet chce vrátiť platbu. Vy ste ho predsa nijako neusmerňovali z ktorého účtu má za faktúru zaplatiť.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    AVO
    Čo môže urobiť vaša firma? Inkasovala 2x platbu za tú istú faktúru. Predpokladám, že identifikačné údaje platby sú v oboch prípadoch rovnaké. Navrhujem vám dokladovať vrátenie dvojitej úhrady korešpondenciou, alebo vyjadrením (mailom) obchodného partnera, ktorý nech uvedie, že platbu uhradil 2x a to z účtu č. ... a z účtu č. ... v dňoch ... Vrátenú platbu žiada poukázať na účet č. ....

    Pre vás sa jedná o dvojitú úhradu a vrátite peniaze na účet určený klientom. Vy chybu nemáte a tak k tomuto problému aj pristúpte. Nech klient dokladuje, na ktorý účet chce vrátiť platbu. Vy ste ho predsa nijako neusmerňovali z ktorého účtu má za faktúru zaplatiť.
    Veľmi-veľmi ďakujem

    Vystaviť znova fa a dobropis?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.