Zavrieť

Porady

Daň z príjmu pri kúpe obchodného podielu SRO

Dobrý deň,

som daňový antitalen, snáď mi niekto šikovný pomôže.

Chcel by som kúpiť obchodný podiel v Sro, avšak zaujímalo by ma, či ako kupujúci budem musieť platiť daň z rpíjmu získaného tým, že som nadobudol ten obchodný podiel. Nie je to peňaťný príjem, avšak Sro, má nominálne základné imanie cca 200 000 € !! nerád by osm musel platiť z toho daň.

Vďaka vopred za rýchlu odozvu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    TomiYalkz Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    som daňový antitalen, snáď mi niekto šikovný pomôže.

    Chcel by som kúpiť obchodný podiel v Sro, avšak zaujímalo by ma, či ako kupujúci budem musieť platiť daň z rpíjmu získaného tým, že som nadobudol ten obchodný podiel. Nie je to peňaťný príjem, avšak Sro, má nominálne základné imanie cca 200 000 € !! nerád by osm musel platiť z toho daň.

    Vďaka vopred za rýchlu odozvu.
    skús trocha logiky... daň z príjmu sa platí ak máš dajaký príjem... t.j. dostávaš/príjmaš peniaze... ak kupuješ obchodný podieľ v sro je to tvoj výdaj - dávaš peniaze... t.j. daň sa neplatí...
    vdaka za odpoved, Ice dive... co pises mi dava logiku, jasne...

    zabudol som ale spomenut to, ze kupna cena by bola len symbolicka... 1 € ... neplatim ani vtedy?...

    v takom pripade totiz napriek tomu, ze ja platim, zvysujem si svoj majetok... lebo za 1 euro dostanem spolocnost, ktora nominalne v zakladnom imani ma ovela vyssiu sumu.

    Pytam sa len cisto pre potvrdenie... vdaka

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    aj za 1 EUR je to nákup, nie výdavok.
    Až budeš túto spoločnosť predávať, a príjem bude podliehať dani z príjmu /za určitých podmienok nemusí, ale nikto nevie, ako to v budúcnosti bude/, tak 1 EUR odpočítaš a zvyšok zdaníš.
    prečo? - lebo predajom budeš mať príjem.
    Nákupom príjem nemáš, dokonca ani to 1 EUR

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    TomiYalkz Pozri príspevok
    vdaka za odpoved, Ice dive... co pises mi dava logiku, jasne...

    zabudol som ale spomenut to, ze kupna cena by bola len symbolicka... 1 € ... neplatim ani vtedy?...

    v takom pripade totiz napriek tomu, ze ja platim, zvysujem si svoj majetok... lebo za 1 euro dostanem spolocnost, ktora nominalne v zakladnom imani ma ovela vyssiu sumu.

    Pytam sa len cisto pre potvrdenie... vdaka
    no to je super kšeft za 1 € kúpiš podieľ v spoločnosti ktorá má základné imanie 200 000 € takýto obchod sa nerobí každý deň gratulujem... (v podstate spoločnosť nemusela nikdy ani základné imanie vidieť stačilo jedno vyhlásenie spoločníkov...)

    len si dobre prever túto transakciu, či sro nemá dlhy... nakoľko nadobudnutím obchodného podieľu v spoločnosti ručíš do výšky svojho podielu... t.j. ak vám firma skrachuje a dobehne exekútor bude po tebe chcieť peniaze do výšky tvojho obchodného podielu (ak budete v sro dvaja tak to bude 100 000 €) čo už také výhodné nie je za 1 euro zaťať sto litrovú sekeru...

    myslím, že takýchto obchodných partnerov hľadá veľa "tiežpodnikateľov"

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    TomiYalkz Pozri príspevok
    .... ze kupna cena by bola len symbolicka... 1 € ...
    TomiYalkz Pozri príspevok
    napriek tomu, ze ja platim, zvysujem si svoj majetok... lebo za 1 euro dostanem spolocnost, ktora nominalne v zakladnom imani ma ovela vyssiu sumu.
    Pytam sa len cisto pre potvrdenie... vdaka


    Ice dive Pozri príspevok
    no to je super kšeft za 1 € kúpiš podieľ v spoločnosti ktorá má základné imanie 200 000 € takýto obchod sa nerobí každý deň gratulujem...


    Vôbec nemusí ísť o zvyšovanie svojho majetku, ani o dobrý kšeft. Hodnota obchodného podielu sa neodvádza od základného imania, ale iba od vlastného imania, ktoré môže byť aj pri ZI = 200000 € fakticky len pár €, ak má hodnotu záväzkov a neuhradenej straty za toľko, ako ZI. Súhlasím s nasledovným ...

    Ice dive Pozri príspevok
    len si dobre prever túto transakciu, či sro nemá dlhy... nakoľko nadobudnutím obchodného podieľu v spoločnosti ručíš do výšky svojho podielu... t.j. ak vám firma skrachuje a dobehne exekútor bude po tebe chcieť peniaze do výšky tvojho obchodného podielu (ak budete v sro dvaja tak to bude 100 000 €) čo už také výhodné nie je za 1 euro zaťať sto litrovú sekeru...


    ... iba doplňujem, že do výšky svojho nesplateného podielu. Ak ešte aj základné imanie je iba upísané a nesplatené, čaká ho aj fyzické splatenie do upísanej výšky.


    vdaka za pomoc kolegovia...

    p.s. v praci Srocky tu a tam zakladame.. skutocne staci len vyhlasenie spravcu vkladov o tom, ze zakladne imanie,.. trebars aj 500 000 000 €, bolo splatene.. nasledne sa to tak zapise do OR.. a voila, nerucis za nic, kedze oficialne je splatene vsetko, a ako spravne poznamenal a_je_to, ruci sa len do vysky nesplateneho vkladu.

    ste makaci

    Daň z príjmu pri kúpe obchodného podielu SRO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.