Zavrieť

Porady

Danove priznanie - vratenie dane z urokov stavebneho sporenia

V poslednej dobe za mnou chodi poradkina zo stavebnej sporitelne ze robi aj danove priznania a ze mi vratia dane strhnute z urokov zo stavebneho sporenia a staci na to len podat danove priznanie - ked som sa na to pytal v zamestnani mi povedala nasa uctovnicka ze mam uz odpocitatelnu polozku uplatnenu celu a ze aj ked si to dam do priznania nic tym neziskam - kde je pravda??????????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    seat Pozri príspevok
    V poslednej dobe za mnou chodi poradkina zo stavebnej sporitelne ze robi aj danove priznania a ze mi vratia dane strhnute z urokov zo stavebneho sporenia a staci na to len podat danove priznanie - ked som sa na to pytal v zamestnani mi povedala nasa uctovnicka ze mam uz odpocitatelnu polozku uplatnenu celu a ze aj ked si to dam do priznania nic tym neziskam - kde je pravda??????????
    ak si zamestnaný, pravdu má tvoja účtovníčka.

    Uplatnenie vrátenia dsnr dane z úrokov je výhodné pre zamestnaných s nízkym príjmom, mamičky na RD, nezamestnaných dôchodcov, maloleté deti, ktoré majú zrazenú daň z úrokov (nielen) zo stavebného sporenia.
    Naposledy upravil veronikasad : 02.02.11 at 21:32

    nikula je offline (nepripojený) nikula

    nikula
    Chcem sa opýtať, svokor je dôchodca celý rok. Má účet v banke a tiež aj stavebné sporenie. Chcel by si požiadať o vrátenie úrokov. Podá DP B.
    Akým spôsobom to zdokumentuje, stačí kópia výpisov, alebo musí byť nejaké tlačivo?

    adka32 je offline (nepripojený) adka32

    adka32
    Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť, neviem si s tým dať rady ...
    každý rok podávam za mojich rodičov - dôchodcov daňové priznanie B - vždy im vracajú daň z úrokov zo stavebného sporenia.
    V 1/2011 im skončilo a bolo vyplatené stavebné sporenie po 6 rokoch. Prišiel im "Výpis z vkladového účtu do 11.1.2011"

    Je tam takto rozpísané:

    Účtovný text Valuta Suma
    prevod zostatku 01.01.11 x eur
    poplatok 10.01.11 x eur
    úrokový bonus 11.01.11 x eur
    dan z urkov/bonusov 11.01.11 x eur

    Sú to vlastne úroky za rok 2010 ... mätie ma tam však ten dátum valuty a názov "Výpis z vklad.účtu do 11.1.2011"

    Môžem do daňového priznania zahrnúť príjmy z úrokov a uplatniť si daň na základe tohto dokladu, alebo sú to príjmy už roku 2011 a už to bude bezpredmetné budúci rok ... ?

    Hľadala som aj na nete - odpoveď som nenašla ...

    Danove priznanie - vratenie dane z urokov stavebneho sporenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.