Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie sociálneho fondu

Pekný deň všetkým, prosím Vás o objasnenie výpočtu odvodu do SF. Každý mesiac odvádzame povinný prídel 0,06% z hrubých miezd - náhrady. Za náhrady považujeme náhr.za dovolenky,priepustky,sviatky,odstupné, odchodné. Aký výpočet potom použiť pri ročnom zúčtovaní SF ? Je správne, ak pri RZ SF počítame pov. prídel 0,06% z hrubých miezd vyplatených zamestnancom bez odpočítania náhrad ? Potom porovnáme skutočné mesačné odvody s vypočítaným odvodom pri RZ a nedoplatok vyrovnáme do 31.1.2011
V opačnom prípade sa mi zdá RZ zbytočné. lebo mesačné odvody s ročným odvodom by mal byť rovnaký ?!
Asi to všetko nesprávne chápem a prečítala som už množstvo príspevkov aj zákon o SF a nie som si na 100% istá čo je správne.
Prosím poraďte Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    renka27 Pozri príspevok
    Pekný deň všetkým, prosím Vás o objasnenie výpočtu odvodu do SF. Každý mesiac odvádzame povinný prídel 0,06% z hrubých miezd - náhrady. Za náhrady považujeme náhr.za dovolenky,priepustky,sviatky,odstupné, odchodné. Aký výpočet potom použiť pri ročnom zúčtovaní SF ? Je správne, ak pri RZ SF počítame pov. prídel 0,06% z hrubých miezd vyplatených zamestnancom bez odpočítania náhrad ? Potom porovnáme skutočné mesačné odvody s vypočítaným odvodom pri RZ a nedoplatok vyrovnáme do 31.1.2011
    V opačnom prípade sa mi zdá RZ zbytočné. lebo mesačné odvody s ročným odvodom by mal byť rovnaký ?!
    Asi to všetko nesprávne chápem a prečítala som už množstvo príspevkov aj zákon o SF a nie som si na 100% istá čo je správne.
    Prosím poraďte Dakujem
    SF tvoríme len z miezd bez náhrad. Na konci roka porovnávame príjem ,výdaj. Aké boli HM a či sme vykázali správny prídel. AK áno, žiadne dorovnanie, ak nie, SF dorovnáme.

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    renka27 Pozri príspevok
    Pekný deň všetkým, prosím Vás o objasnenie výpočtu odvodu do SF. Každý mesiac odvádzame povinný prídel 0,06% z hrubých miezd - náhrady. Za náhrady považujeme náhr.za dovolenky,priepustky,sviatky,odstupné, odchodné. Aký výpočet potom použiť pri ročnom zúčtovaní SF ? Je správne, ak pri RZ SF počítame pov. prídel 0,06% z hrubých miezd vyplatených zamestnancom bez odpočítania náhrad ? Potom porovnáme skutočné mesačné odvody s vypočítaným odvodom pri RZ a nedoplatok vyrovnáme do 31.1.2011
    V opačnom prípade sa mi zdá RZ zbytočné. lebo mesačné odvody s ročným odvodom by mal byť rovnaký ?!
    Asi to všetko nesprávne chápem a prečítala som už množstvo príspevkov aj zákon o SF a nie som si na 100% istá čo je správne.
    Prosím poraďte Dakujem
    Pravdepodobne odvádzate 0,60 %,asi je to preklep..... ročné zúčtovanie má opodstatnenie,pretože ak vykážete zisk a máte splnené všetky odvodové povinnosti,tvorba sa môže zvýšiť /doúčtovať/ do výšky 1,00 %, resp sú ešte aj ďalšie možné prídely

    http://www.echoz.sk/index.php?option...fond&Itemid=20

    istanikova je offline (nepripojený) istanikova

    istanikova
    Ahoj!
    Takže pre začiatok, povinný prídel je vo výške 0,6% až 1%. Počíta sa z hrubej mzdy mínus náhrada mzdy, odstupné, odchodné, cestovné náhrady, príspevky zo SF, náhrada príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti a náhrada za pracovnú pohotovosť (tieto sa nepovažujú za mzdu). Zúčtovanie fondu je potrebné vykonať do 31. januára nasledujúceho roka a princíp ostáva rovnaký. Takže ty len v správe o ročnom zúčtovaní SF uvedieš príjem, výdaj(podrobne), preplatok - nedoplatok a prevod do nasledujúceho roka. Ja túto správu využívam pri tvorbe smernice o SF na ďalší rok.

    renka27 je offline (nepripojený) renka27

    renka27
    dakujem za pomoc
    samozrejme, že 0,6% to bol preklep.. Co máš na mysli tým príjem-výdaj ? Výdaj z hrubých miezd a príjem na účet SF ? Veľmi pekne prosím, nemôžeš mi poslať nejaký vzor RZ ?

    renka27 je offline (nepripojený) renka27

    renka27
    podľa vašich reakcií som to nerobila správne, ja som pri RZ SF vypočítala povinný prídel aj z HM aj s náhradami. Preto mi vychádzal nedoplatok, ktorý som dorovnávala. Ešte nemám uzavretý účtovne rok 2010, vediem JÚ a v januári 2010 som vyrovnávala SF za rok 2009. V PD som tento výdaj zaúčtovala ako OZD, čo nie je správne vzhľadom k nesprávne vykonanému RZ SF. Ako by som to mohla napraviť ? Zaúčtovať to ako výdaj NZD ? Tým mi vlastne vznikol na účte SF veľký preplatok. Previesť ho z účtu SF na bežný podnikateľský účet, z ktorého bola platba uskutočnená ? Celé som si to poriadne skomplikovala nesprávnym výkladom zákona ((( Mohli by sme tvoriť prídel až do výšky 1% ale podnikateľ nesúhlasí. Prosím, pomôžte mi vymotať sa z tohto problému. Dakujem všetkým

    jarkra je offline (nepripojený) jarkra

    jarkra
    Mňa by ešte zaujímalo, či to dorovnanie SF za celý rok 2010 účtujete v podvojnom účtovníctve do roku 2010 (31.12.2010) alebo až v 2011.

    ročné zúčtovanie sociálneho fondu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.