Zavrieť

Porady

DP - paušálne výdaje - strata???

Prosím súrne o pomoc vypočítala som DP: Kde zdaniteľné príjmy sú 950€, výdaje (40%)380- odvody 1025 = -455€, nemôže to tak byť????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Môže....

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    http://www.porada.sk/1360137-post50.html

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    Moc pekne vám všetkým ďakujem, no mne vrátili takého DP vraj to mám určite zle vypočítané, vraj nemôže byť pri použití paušál výdajov strata... Tak ako to je jeden DU odpíše, že to tak môže byť a u nás ma vrátili. Čo mám teraz urobiť????prerobiť celé daňové, aj keď výsledok bude to isté zas len strata

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    kimart Pozri príspevok
    Moc pekne vám všetkým ďakujem, no mne vrátili takého DP vraj to mám určite zle vypočítané, vraj nemôže byť pri použití paušál výdajov strata... Tak ako to je jeden DU odpíše, že to tak môže byť a u nás ma vrátili. Čo mám teraz urobiť????prerobiť celé daňové, aj keď výsledok bude to isté zas len strata
    Zoberte si so sebou vyjadrenie daňového riaditeľstva BB a nech sa dohodnú.

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    Ešte raz ďakujem, som si to vytlačila a som hrozne zvedavá, čo mi nato povedia. Podal to už niekto z Vás takto?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ja už som mal taký prípad, že pri paušálnych výdavkoch vznikla strata. DÚ s tým nemal problém.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja ešte doplním, Muška dopyt posielala v čase , keď sa diskutovalo v jednej téme , či pri paušálnych výdavkoch môže ísť SZČO do straty. Ja osobne som zdieľala názor , že nie, lebo nevedie účtovníctvo.

    Ale prišla odpoveď z DU taká aká je . Ešte sa pozriem, lebo myslím, že tiež ďalší poraďák v tej dobe podával dopyt na DRSR , ten vlastne ktorý zadal otázku do Porady.Ak to nájdem tak to prilepím .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tu je ďalšie stanovisko DRSR
    http://www.porada.sk/1350164-post46.html

    Čiže máme dve protichodné stanoviská .


    Toto je téma na základe ktorej sa diskutovalo a z toho vznikli dopyty na DRSR
    http://www.porada.sk/1324764-post169.html
    Naposledy upravil Zita5 : 03.02.11 at 12:33

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ja zastávam názor, že môže vzniknúť strata. Príklad:
    Príjem 2100,- € (teda vzniká povinnosť podať DP)
    40% výdavky = 840,- €
    ZP za rok = 536,88 € (bral som do úvahy 12*44,73 eur)
    SP za rok = 1162,80 € (bral som do úvahy 12*96,90 eur)

    Výsledok hospodárenia je -439,68 €.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    I napriek obom vyjadreniam , som za , že stratu uplatniť môže , príjem má , paušálne výdavky má z akého príjmu uplatniť ,a poistné pripočítal v skutočnej výške, v ktorej bolo toto poistenie v danom roku uhradené .

    Jednoducho je to v súlade so zákonom, zákon to nezakazuje , aby odvody do poisťovní nemohli prevýšiť výšku paušálnych výdavkov .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Ja zastávam názor, že môže vzniknúť strata. Príklad:
    Príjem 2100,- € (teda vzniká povinnosť podať DP)
    40% výdavky = 840,- €
    ZP za rok = 536,88 € (bral som do úvahy 12*44,73 eur)
    SP za rok = 1162,80 € (bral som do úvahy 12*96,90 eur)

    Výsledok hospodárenia je -439,68 €.
    Mne sa stratil niekde príspevok

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    už ho vidím, nejak blbne Porada

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    No ja som tiež musel asi 5x otvoriť tému, aby sa mi zbrazil príspevok od teba....

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zoli súhlasím s Tebou .

    Vyjadrenia DRSR vlastne boli na dopyt na základe tejto otázky M3G v tom čase, len on nemal žiaden príjem .http://www.porada.sk/1324135-post161.html

    A v prípade zadávateľky príjem je !

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    Máme zamestnanca, ktorý je aj SZČO, chce aby mu zamestnávateľ urobil ročné zúčtovanie dane. Nemal žiaden príjem zo živnosti, preto by sme mu mohli urobiť ročné zúčtovanie dane. Ale keď som tak uvažovala, on si musel celý rok platiť odvody a to je pre neho daňový výdavok a keď sa dostane do straty, tak je povinný si podať daňové priznanie. Musí si podať priznanie, alebo mu môžeme urobiť len ročné zúčtovanie dane?

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    podľa mňa aj keď nemal žiadne príjmy, no bol v r. 2010 SZČO a nemal prerušenú živnosť aj tak povinný podať DP ako FO, na základe čoho potom bude robiť RZZP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.