Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    § 29 odst. 3 zákona o účtovníctve
    ......Peňažné prostriedky v hotovosti musí účtovná jednotka inventarizovať najmenej 4 krát za účtovné obdobie.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Áno aj v JU aj v PU sa robí inventarizácia pokladne najmenej 4x krát do roka.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Prosím poraďte. Ako zaúčtovať v Jú prebytok v pokladni napr. 0,30 Sk? Alebo s tým netreba robiť nič? ďakujem

    Henula je offline (nepripojený) Henula

    Moment. na materskej dov. s 2 dietatom(8 mes.),robim manzelovi jednod.uctovnictvo,a som cisty uctovnicky ucen-preto obcas potrebujem odb. rady.(za kt. vopred moc dakujem !) ...viac Henula
    Muška
    § 29 odst. 3 zákona o účtovníctve
    ......Peňažné prostriedky v hotovosti musí účtovná jednotka inventarizovať najmenej 4 krát za účtovné obdobie.
    Dobry den, Poradaci,
    rada by som sa spytala, ako mam postupovat, ked som sa o povinnej invent. pokladne dozvedela prvy x az teraz? Je v mojom zaujme, aby som si to dala spätne fyzicky do poriadku? Manzel je SZCO od r. 2001,takze vsetky pokl. knihy?-A kde presne mozem vykonany inven supis urobit- priamo v poklad. knihe na jednotlivych stranach prislusnych mesiacov?-(3,6,9,12 mes.)
    ...kedze som neskolena, vdakabohu za Internet, Poradu a ochotnych ludi, co zachranuju nas neskusenych...dakujem.
    Henula

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    je to v tvojom záujme. Pozrieš si sumu v denníku napr. 30.06. a tú aj zapíšeš na tlačivko, ktoré Ti prikladám. V dokumente nájdeš viacero inventarizácii, hádam pomôže.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    lenkak
    je to v tvojom záujme. Pozrieš si sumu v denníku napr. 30.06. a tú aj zapíšeš na tlačivko, ktoré Ti prikladám. V dokumente nájdeš viacero inventarizácii, hádam pomôže.
    Prikladám "konkurenčnú" excelovskú tabuľku pre inventarizácie pred zánikom halierov. Lepšie sa bude "napasuvávať" inventúrny stav na potrebný účtovný stav.
    Naposledy upravil STRELEC : 12.03.07 at 19:38

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Aj ja sa pridám. Je síce na valutovku, ale po úprave je možné ju použiť aj na slovenskú pokladňu. Ja ju používam. Iba situačne som ju posunula aj pre účely valutovej pokladne.
    Dávam do pozornosti povinné náležitosti inventúrneho súpisu.

    http://www.porada.sk/showpost.php?p=188133&postcount=17

    Inventarizácia pokladne v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.