Zavrieť

Porady

Dôchodca-dňové priznanie

Ako bude vyzerať daňové priznanie ak dôchodkyňa mala na zmluvu pracovnú-kým šla na dôchodok príjem 2139,94 €, poistné 142,65€ a daň 379,47€-odrobila 3 mesiace a potom jeden mesiac mala dohodu príjem 232,38€, daň preddavková 44,15€.Môže mať príjem max 2012,85 a to je príjem očistený od odvody alebo hrubý príjem, aby daň na r.54 bola 0.Ak mala ešte živ.poistku 398,33€, môže si aj to odpočítať?Ak sa počíta hrubý príjem do tých 2012,85, tak potom to nevyjde, a tak z príjmu 2139,94-142,65+232,38-poistka 398,33 vypočítam riadne daň a daň ktorú zaplatila odpočítam, a vznikne mi rozdiel?Vedel by mi niekto poradiť ako to bude?Môžem jej spraviť aj ročné zúčtovanie ak tu už nepracuje, a potom to ako bude, ju musím znovu dať do mzd.programu od januára 2011 a v marci jej toto vyplatiť cez mzdy alebo ako?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzana Pozri príspevok
    Ako bude vyzerať daňové priznanie ak dôchodkyňa mala na zmluvu pracovnú-kým šla na dôchodok príjem 2139,94 €, poistné 142,65€ a daň 379,47€-odrobila 3 mesiace a potom jeden mesiac mala dohodu príjem 232,38€, daň preddavková 44,15€.Môže mať príjem max 2012,85 a to je príjem očistený od odvody alebo hrubý príjem, aby daň na r.54 bola 0.Ak mala ešte živ.poistku 398,33€, môže si aj to odpočítať?Ak sa počíta hrubý príjem do tých 2012,85, tak potom to nevyjde, a tak z príjmu 2139,94-142,65+232,38-poistka 398,33 vypočítam riadne daň a daň ktorú zaplatila odpočítam, a vznikne mi rozdiel?Vedel by mi niekto poradiť ako to bude?Môžem jej spraviť aj ročné zúčtovanie ak tu už nepracuje, a potom to ako bude, ju musím znovu dať do mzd.programu od januára 2011 a v marci jej toto vyplatiť cez mzdy alebo ako?
    je povinná podať DP, nevznikne je nárok na odpočet NČZD na daňovníka. Môže si uplatniť odpočet na životné poistenie a z tohto titulu jej vznikne preplatok na dani, ktorý jej DU vráti.

    Príjem zrazený preddavkovou daňou je vyšší ako 1/2 NČZD, preto nemôže uplatniť § 46 ZoDzP.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Z otázky som vydedukoval, že k 1.1.2010 nebola dôchodkyňou. Tým pádom má nárok si uplatniť celú výšku NČ, a takto jej zrazenú daň vrátia.

    Ak požiada do 15.2. o vykonanie RZD, aj keď u vás už nepracuje, tak si povinná to urobiť.

    majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

    majkaaa
    Dobry prosim vas ked mi vysla nulova dan, ale danovy bonus mam na riadku 96 sumu 240,12 tak do riadkov 105 alebo 106 mam dat tu sumu, alebo nic? Typ B pre fyzicke osoby

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzana Pozri príspevok
    Ako bude vyzerať daňové priznanie ak dôchodkyňa mala na zmluvu pracovnú-kým šla na dôchodok príjem 2139,94 €, poistné 142,65€ a daň 379,47€-odrobila 3 mesiace a potom jeden mesiac mala dohodu príjem 232,38€, daň preddavková 44,15€.Môže mať príjem max 2012,85 a to je príjem očistený od odvody alebo hrubý príjem, aby daň na r.54 bola 0.Ak mala ešte živ.poistku 398,33€, môže si aj to odpočítať?Ak sa počíta hrubý príjem do tých 2012,85, tak potom to nevyjde, a tak z príjmu 2139,94-142,65+232,38-poistka 398,33 vypočítam riadne daň a daň ktorú zaplatila odpočítam, a vznikne mi rozdiel?Vedel by mi niekto poradiť ako to bude?Môžem jej spraviť aj ročné zúčtovanie ak tu už nepracuje, a potom to ako bude, ju musím znovu dať do mzd.programu od januára 2011 a v marci jej toto vyplatiť cez mzdy alebo ako?
    Odkedy je SD ? Uveď prosím výšku vyplateného SD za rok 2010

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    zuzana Pozri príspevok
    Som sa kopla, už bola dôchodkyňa od r.2008.SD má vyšší ako 4025,70.
    viete prosím niekto poradiť?

    Dôchodca-dňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.