Zavrieť

Porady

Platenie daní zo zahraničia ?

Dobrý deň, reagoval som na inzerát zo slovenskej stránky ktorý ponúkal zahraničný inzerent, ako som sa neskor dozvedel tak bol len sprostredkovatel a pravý majitel bol tiez v zahranici ale uplne inde ako sprostredkovatel. Takže pravý majitel ma moj tovar. Takže som im zaplatil peniaze cez online banking všetko bolo v poriadku až kým my napísali že balík ma ten majitel a požaduje odo mna aby som zaplatil dan za moj tovar, čo to má znamenať ? chcú naozaj tú dan alebo ma chcú len ošklbať o dalšie peniaze (100€ je ta dan) alebo vlastne ani nemaju tovar ?! dakujem za rady vopred a prosím rýchlo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Mám dojem, že si sa nechal nachytať.....

    ballin je offline (nepripojený) ballin

    ballin
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Mám dojem, že si sa nechal nachytať.....
    a neviem čo mám robiť pretože chcú aby som to čo najskor zaplatil najelpšie dnes

    lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

    lenkam68
    Tak mu povedz, že skôr ako daň zaplatíš, overíš si na našom DÚ, správny postup a aké povinnosti Ti plynú z takéhoto nákupu. Príp. nech Ti on povie na základe akého paragrafu od teba daň žiada.

    Platenie daní zo zahraničia ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.