Zavrieť

Porady

Daňové priznanie a príspevok na cestovné v Rakúsku

Dobrý deň, prosím o radu. Mám živnosť v Rakúsku ako opatrovateľka. Každoročne si dávam DP na Slovensku, keďže som rezidentom SR a mám aj príjmy z DoVP (Typ B). Stále mi nie je jasné cestovné. Musím si ho zahrnúť do príjmov, keď mi ho rodina prepláca? Na doklade, ktorý mi vystavia mám stále honorár spolu s cestovným.

Výdavky si uplatňujem paušálom 40%.

Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    Eva Farkasová Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu. Mám živnosť v Rakúsku ako opatrovateľka. Každoročne si dávam DP na Slovensku, keďže som rezidentom SR a mám aj príjmy z DoVP (Typ B). Stále mi nie je jasné cestovné. Musím si ho zahrnúť do príjmov, keď mi ho rodina prepláca? Na doklade, ktorý mi vystavia mám stále honorár spolu s cestovným.

    Výdavky si uplatňujem paušálom 40%.

    Veľmi pekne ďakujem.
    ano to cestovné, ktoré ti prepláca rodina ide do tvojich príjmov
    Rozvedená, matka dvoch detí Eva Farkasová
    Ďakujem ti, doteraz som si ho dávala tam stále, ale napadlo ma, že som to ani nezisťovala či je to správne. Prajem pekný večer.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Eva Farkasová Pozri príspevok
    Ďakujem ti, doteraz som si ho dávala tam stále, ale napadlo ma, že som to ani nezisťovala či je to správne. Prajem pekný večer.
    Okrem cestovného si tam je potrebné dopočítať za každý deň odpracovaný v AT tzv. stravné a nocľažné - sú to naturálne dávky - sumu 6,54€ na deň.

    Slavena je offline (nepripojený) Slavena

    Bojovníčka Slavena
    mysimis Pozri príspevok
    Okrem cestovného si tam je potrebné dopočítať za každý deň odpracovaný v AT tzv. stravné a nocľažné - sú to naturálne dávky - sumu 6,54€ na deň.
    Tomu nerozumiem, aké stravné? Aké noclažné?

    Helena111 je offline (nepripojený) Helena111

    Helena111
    Dobrý deň, do hrubého príjmu si rátam aj príspevok od rodiny na odvody do SVA, ja viem, že potom si ich odrátam spolu s WKO, 12% a 13%, ale patrí to do hrubého príjmu však?
    A ešte jednu otázku prosím: ak nie som v rodine nahlásená a ani v ich Bezirku (mám svoju babku v inom, kde som riadne nahlásená a mám s nimi zmluvu) a bola som tam na záskok na 2 týždne, musím aj to zarátať do svojho príjmu? Platím veľmi vysoké odvody a bojím sa každého navýšenia vymeriavacieho základu na odvody...
    Pracujem už štvrtý rok na živnosť a stále neviem, ako sa vypočítava vymeriavací základ. Všade sa píše niečo iné...Ďakujem

    Daňové priznanie a príspevok na cestovné v Rakúsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.