Zavrieť

Porady

daňové priznanie a materská dovolenka

Dobrý deň, ja sa chcem spýtať ako to je s daňovým priznaním, keď som od 29.10.2010 na materskej dovolenke. Daňové priznanie mi spravia v robote, len chcem vedieť, či musím dokladovať, že poberám materský príspevok. Ak áno, potrebujem potvrdenie zo soc. poisťovne? Alebo stači potvrdenie o tom, že mi bol schválený mat. príspevok. Na túto otázku mi nevedela odpovedať ani naša ekonómka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Martinabb79 Pozri príspevok
    Dobrý deň, ja sa chcem spýtať ako to je s daňovým priznaním, keď som od 29.10.2010 na materskej dovolenke. Daňové priznanie mi spravia v robote, len chcem vedieť, či musím dokladovať, že poberám materský príspevok. Ak áno, potrebujem potvrdenie zo soc. poisťovne? Alebo stači potvrdenie o tom, že mi bol schválený mat. príspevok. Na túto otázku mi nevedela odpovedať ani naša ekonómka.
    Dám jedno šampanské, že DP ti v robote nespravia.
    Mzdárka môže spraviť RZD, ale len tým, ktorí oň v termíne do 15.2. požiadajú. Do RZD materské nepatrí.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    u tvojho zamestnávateľa ti spravia ročné zúčtovaie dane, nie daň. priznanie.. a tam predsa musia evidovať, že si na materskej..
    : Tweety, by si sa čudovala, koľko som ich už spravila

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tweety Pozri príspevok
    Dám jedno šampanské, že DP ti v robote nespravia.
    Mzdárka môže spraviť RZD, ale len tým, ktorí oň v termíne do 15.2. požiadajú. Do RZD materské nepatrí.
    Majka, vieš kolko DP som zamestnancom za "vatikánsku menu" urobila ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    veronikasad Pozri príspevok
    Majka, vieš kolko DP som zamestnancom za "vatikánsku menu" urobila ?
    To ti verím, ale ja som to myslela trochu inak.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Niekedy stačí dobrý pocit - keď vieš, že zamestnanec by zamestnaneckú prémiu alebo DB tak skoro nedostal ...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ewita888 Pozri príspevok
    u tvojho zamestnávateľa ti spravia ročné zúčtovaie dane, nie daň. priznanie.. a tam predsa musia evidovať, že si na materskej..
    : Tweety, by si sa čudovala, koľko som ich už spravila

    ALe ste ma teda riadne nepochopili, veď som uviedla, že RZD je v právomoci mzdárky, ostatné je len jej dobrá vôľa, ale u nej DP neprichádza do úvahy.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Tweety Pozri príspevok

    ALe ste ma teda riadne nepochopili, veď som uviedla, že RZD je v právomoci mzdárky, ostatné je len jej dobrá vôľa, ale u nej DP neprichádza do úvahy.
    Tweety, ber to ako srandu.. Ja tiež robím DP ľudom zo súcitu, presne pre dôvod, ako píše Veronika..

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ewita888 Pozri príspevok
    Tweety, ber to ako srandu.. Ja tiež robím DP ľudom zo súcitu, presne pre dôvod, ako píše Veronika..
    Musím teda s pravdou von. Ja som len prirovnala DP k RZD, medzi ktorými je predsa len rozdiel.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    Takze, ked je zena na MD napr. od 10/2011, do vtedy ma potvrdenie od zamestanvatelov o prijme, robi si DP typ A sama, potrebuje si vyzdiadat a dlozit doklad zo SP k Dan.priznaniu za 10-12/2011 ? dakujem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Majka Pozri príspevok
    Takze, ked je zena na MD napr. od 10/2011, do vtedy ma potvrdenie od zamestanvatelov o prijme, robi si DP typ A sama, potrebuje si vyzdiadat a dlozit doklad zo SP k Dan.priznaniu za 10-12/2011 ? dakujem.
    do vlastného DP nie.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    este jednu otazocku mam, zena pracovala do jula 2011,od augusta je na materskej,ma dve skolopovinne deti, prijem mala 7800eur, robi si DP typ A, moze si uplatnit dan.bonus na obe deti na cely rok? na narodene babetko si uplatnil manzel.

    suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

    suzika1979
    ahojte poradaci
    nasa uctovnicka mi neodpisuje na mail,asi ma toho teraz vela. som v strese,ako to bude s mojim dp,kazdy rok su nejake zadrhely a nervy... mozte mi prosim poradit? som zamestnana, od juna 2011 na md, momentalne na rd, ak by som si musela sama robit dp,mam vyplnit tlacivo A? da sa niekde stiahnut z netu,vytlacit,poslat postou...uznaju to na danaku? ked som chcela ziadat o rzd,bolo mi povedane,ze to netreba,ze uctovnicka nam vsetkym zamestnancom povyplna tlaciva tak ako ine roky a ze potom si to len podpiseme a podame. ale ci to plati aj pre mna,to veduca nevedela potvrdit. ako je to teraz, som ich zamestnancom minimalne do 3 rokov veku mojej dcerky,tak by ma nemali vynechavat...ci?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    suzika1979 Pozri príspevok
    ahojte poradaci
    nasa uctovnicka mi neodpisuje na mail,asi ma toho teraz vela. som v strese,ako to bude s mojim dp,kazdy rok su nejake zadrhely a nervy... mozte mi prosim poradit? som zamestnana, od juna 2011 na md, momentalne na rd, ak by som si musela sama robit dp,mam vyplnit tlacivo A? da sa niekde stiahnut z netu,vytlacit,poslat postou...uznaju to na danaku? ked som chcela ziadat o rzd,bolo mi povedane,ze to netreba,ze uctovnicka nam vsetkym zamestnancom povyplna tlaciva tak ako ine roky a ze potom si to len podpiseme a podame. ale ci to plati aj pre mna,to veduca nevedela potvrdit. ako je to teraz, som ich zamestnancom minimalne do 3 rokov veku mojej dcerky,tak by ma nemali vynechavat...ci?
    AK si nepožiadala o RZD zamestnáv. podáš DP typu A( smozrejme, ak si len príjmy len zo ZČ-zamestnania). Tlačivko nájdeš na stránke drsr.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    suzika1979 Pozri príspevok
    ahojte poradaci
    nasa uctovnicka mi neodpisuje na mail,asi ma toho teraz vela. som v strese,ako to bude s mojim dp,kazdy rok su nejake zadrhely a nervy... mozte mi prosim poradit? som zamestnana, od juna 2011 na md, momentalne na rd, ak by som si musela sama robit dp,mam vyplnit tlacivo A? da sa niekde stiahnut z netu,vytlacit,poslat postou...uznaju to na danaku? ked som chcela ziadat o rzd,bolo mi povedane,ze to netreba,ze uctovnicka nam vsetkym zamestnancom povyplna tlaciva tak ako ine roky a ze potom si to len podpiseme a podame. ale ci to plati aj pre mna,to veduca nevedela potvrdit. ako je to teraz, som ich zamestnancom minimalne do 3 rokov veku mojej dcerky,tak by ma nemali vynechavat...ci?
    a po iné roky vám robila RZD, alebo vypĺňala DP A.. ?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    suzika1979 Pozri príspevok
    vyplnala dp...ja som vtedy mala typ B
    treba sa len skontaktovať so mzdárkou.. možno ti urobila DP, možno ti pošle potvrdenie o príjme a spravíš si ho sama..

    suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

    suzika1979
    no ved to...ze mozno. na mail mi neodpoveda,budem musiet na nu dako ziskat tel.cislo a zavolat jej. dakujem

    aj za tip na stiahnutie tlciva dik tweety

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.