Zavrieť

Porady

DPH na faktúre

Dobry večer, môžete mi niekto pomôcť. Podnikateľ je platcom DPH v tuzemsku. V súčastnosti uzatvoril zmluvu s českým platiteľom DPH, čiže sídlo podnikania v Českej republike. Všetky zmluvné služby, konkrétne preprava nákladným autom sú vykonávané na Slovensku aj PHM je tankovné na Slovensku. Môže si uplatniť DPH z nakúpených PHM, a ako je to s vystavením faktúry za služby (čo s DPH keď je zahraničný odberateľ). píše sa na faktúru nejaká odvolávka. Možno pre niekoho jednoduché, ja neviem čo s tým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Samozrejme si môže uplatniť DPH z PHM, uvedená služba je podľa §15.1 keďźe je fakturovaná do členského štátu EÚ zdaniteľnej osobe tak bude bez DPH a čo má byť na faktúre je v §73.

    laruta je offline (nepripojený) laruta

    laruta
    a to že služby sú vykonávané slovenským platiteľom a miesto dodania služby je tiež na Slovensku nemá vplyv na DPH?

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Laruta, pozri si §15.1 a potom pojem zdaniteľná osoba v §3, a pozri si aj §15.3.

    Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

    Ľaľa
    Prosím Vás mám takýto prípad. Slovenská firma platiteľ DPH bude vystavovať pre českú firmu tiež platiteľa DPH faktúru za uloženie odpadu na skládke odpadu v slovenskej firme (odpad-obalový materiál- vznikol českej firme pri vykonávaní prác na Slovensku. Prosím poradiť, ako sa vystavuje faktúra v takomto prípade?
    Naposledy upravil Ľaľa : 24.03.11 at 12:03

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.