Zavrieť

Porady

Poradové číslo v peňažnom denníku

Čo sa dá spraviť v prípade, ak v priebehu roka vytláčam PPD a VPD aj s poradovým číslom a teraz pri kontrole dokladov zistím, že mi toto poradové číslo nesedí s peňažným denníkom? Vytlačiť všetko nanovo? alebo to nechať tak? alebo poprepisovať por.číslo rukou na dokladoch? ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Poradové číslo v peňažnom denníku Vám nesedí z dôvodu , ak ste prečíslovali pokladničné doklady doklady kvôli dodatočne vloženým výdavkom, alebo možno aj príjmu .Malo by sa to zhodovať .

    msa je offline (nepripojený) msa

    msa
    áno vložila som ID, a keď som to dala zotriediť podľa dátumu, tak mi to takto urobilo. tak ako by som to opravila, môžem aj ručne poprepisovať?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    msa Pozri príspevok
    áno vložila som ID, a keď som to dala zotriediť podľa dátumu, tak mi to takto urobilo. tak ako by som to opravila, môžem aj ručne poprepisovať?
    AK by mal byť ID zaúčtovaný v rámci uzávierkových operácii, tak by sa Vám to nemalo posunúť, či účtovanie ID sa týkalo bežnej účtovnej operácie v priebehu roka , nie závierkových operácii ?


    Prepisovanie poradového čísla rukou - tak to by som neodporučila, lebo tam by mal byť dátum a podpis osoby , ktorá poradové číslo opravila .Však sa rozhodnite , či sa jedná o málo dokladov , alebo veľa.

    msa je offline (nepripojený) msa

    msa
    neboli to uzávierkové doklady, a jedná sa asi o 500dokladov, čo je dosť. tak ďakujem za radu, asi to radšej nanovo povytláčam.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    msa Pozri príspevok
    neboli to uzávierkové doklady, a jedná sa asi o 500dokladov, čo je dosť. tak ďakujem za radu, asi to radšej nanovo povytláčam.
    Tak to je čo povedať , to je dosť .Čo sa vlastne ID účtovalo ?

    Ak by sa dalo odôvodniť , že prečo sa tieto doklady neskôr účtovali , tak by som doporučila jeden Zápis , ktorý by bol súčasťou inventarizácie a závierky, a v tomto zápise odôvodniť , dôvod , že prečo poradové čísla v peňažnom denníku nesedia s poradovým číslom uvedeným na účtovnom doklade, dátum, podpis....
    Ja som takýto zápis použila v jednom roku pri daňovej kontrole , lebo omylom som mala vynechané číslo neviem či už PPD alebo VPD ..... a kontrola mi to uznala .Viem, že proste niečo som mala s číslovaním pokladničných dokladov .

    msa je offline (nepripojený) msa

    msa
    odúčtovala som tovar po záruke do konkrétneho mesiaca, teoreticky by som to mohla zaúčtovať aj k 31.12. ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    msa Pozri príspevok
    odúčtovala som tovar po záruke do konkrétneho mesiaca, teoreticky by som to mohla zaúčtovať aj k 31.12. ?
    Tak tovar po záruke by som aj účtovala v rámci uzávierkových operácií s tým, že by som to mala zahrnuté a ošetrené v Internej smernici .A tým by bolo po probléme .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    msa Pozri príspevok
    ďakujem veľmi pekne za radu, urobím to tak, ešte raz vďaka.
    Ale až teraz ma napadlo (lebo rozmýšľam nad niečím iným )........čo vlastne účtujete o tovare po záruke do peňažného denníku , však už tento tovar raz bol účtovaný ako výdavok na tovar .Do akého stĺpca členenia ID účtujete v peňažnom denníku ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    msa Pozri príspevok
    mínusom výdavok za tovar,
    Takže OK storno zápis výdavkov(tovar) - uzávierkové operácie .

    Nedali sa predať tieto zásoby za zľavu pred vypršaním záruky ? To len otázka mimo témy .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.