Zavrieť

Porady

dovolenka na sviatok

Pracujem v nepretržitej 4 zmennej prevádzke. 26. 12. som mala mať rannú zmenu máme však dovolenku. Dostanem tento deň zaplatený alebo naň potrebujem dovolenku. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Aďa D
    Pracujem v nepretržitej 4 zmennej prevádzke. 26. 12. som mala mať rannú zmenu máme však dovolenku. Dostanem tento deň zaplatený alebo naň potrebujem dovolenku. ďakujem
    Ak nepracuješ preto, že v ten deň je sviatok, máš mať náhradu mzdy za sviatok.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Aďa D
    Pracujem v nepretržitej 4 zmennej prevádzke. 26. 12. som mala mať rannú zmenu máme však dovolenku. Dostanem tento deň zaplatený alebo naň potrebujem dovolenku. ďakujem
    Nemôžeš mať súčasne v rozpise zmien napísanú zmenu a zároveň dovolenku, buď jedno alebo druhé.

    Aďa D je offline (nepripojený) Aďa D

    Aďa D
    Pracujeme aj cez sviatky. Momentálne však nie je čo vyrábať tak máme dovolenku. Potrebujem však dovolenku aj na 26. 12 keď je v tento deň sviatok? Podľa našej ekonómky áno

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Aďa D
    Pracujeme aj cez sviatky. Momentálne však nie je čo vyrábať tak máme dovolenku. Potrebujem však dovolenku aj na 26. 12 keď je v tento deň sviatok? Podľa našej ekonómky áno
    Tak ako píše Zita4, máš mať náhradu mzdy za sviatok.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    u nás tiež nedávajú nikomu náhradu mzdy za sviatok,podla mňa môžeš mať dovolenku,60%náhradu-keď nemajú čo robiť. Veď pracuješ v nepretržitej prevádzke a ak ti vyjde volno tiež ti ho neplatia.Omluvam sa mudrejším ako ja,ale ide o skúsenosť.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    sklenkova
    u nás tiež nedávajú nikomu náhradu mzdy za sviatok,podla mňa môžeš mať dovolenku,60%náhradu-keď nemajú čo robiť. Veď pracuješ v nepretržitej prevádzke a ak ti vyjde volno tiež ti ho neplatia.Omluvam sa mudrejším ako ja,ale ide o skúsenosť.
    Ja viem, že to je niekde tak, ale nie je to kóšer. Naviac, minimálne 60%-nú náhradu môžeš poskytovať zamestnancovi iba vtedy, ak vymedzíš v písomnej dohode so zástupcami zamestnancov vážne prevádzkové dôvody, pre ktoré zamestnávateľ nemôže prideľovať zamestnancovi prácu ( § 142, ods.4 ZP ). Ak nemáš zástupcu zamestnacov (odbory), potom mu musíš platiť priemerný zárobok, nemôžeš jednostranne platiť 60%. Takýto právny úkon je absolútne neplatný.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.