Zavrieť

Porady

Učtovanie úveru

Už druhý deň sa trápim nad účtovaním úveru z VUB. Všetko som si preštudovala čo sa písalo o účtovnaí úveru, no stále si neviem dať rady z počiatročným stavom bankového úverového účtu.
Na bankovom účte mám rozpísané: Účtovný zostatok - istina 3710 Eur,potom sú tam odplaty úroky, s tým si už viem dať rady, ale je tam aj čerpanie úveru 3710 Eur.
Príjem na úverový účet : 3710 Eur, bez účtovania
Výdaj z úver.účtu : 261/231
Príjem bežný účet : 221/261
V účtovníctve 261 vyrovnaná , len čo s úverovým účtom, keď banka stále vykazuje účtovný zostatok 3710 Eur a ďaľšie výpisy úv.účtu sa odrážajú od tohto počiatočného stavu.
Prosím Vás poradte mi kde robím chybu.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podľa predkontácie máš zostatok na 231 DAL sumu 3710 EUR, to je ten úverový účet. ten tam zostane, znížia ho iba splátky.
    Ak je krátkodobý - splatný do roka, tak 231 je dobre, ak je dohodnutá splatnosť nad 1 rok tak použi účet 461-Dlohodbé úvery.

    uctoeva je offline (nepripojený) uctoeva

    uctoeva
    Ďakujem ti Kejka , stále mi tam robil problém ten PS. Asi som už prepracovaná, idem vyvenčiť psa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.