Zavrieť

Porady

Slovak Telecom DPH 19% vo faktúre za január

Dobrý deň,
práve mi prišla faktúra od Slovak Telekomu a je v nej dvojaká DPH, na niektoré služby (pravidelné poplatky) 19 % DPH a na ostatné služby 20% DPH. Faktúra je s dátumom dodania služby 31.01.2011. Nerozumiem tomu, prečo sú tam dve DPH-čky a ako si vôbec môžem uplatniť odpočet tejto DPH-čky, keď od 1.1.2011 platí sadzba 20%? Ani softvér mi neumožňuje sadzbu 19 % nahodiť. Máte s tým niekto podobný problém?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    selia5 Pozri príspevok
    skús pozrieť zákon o DPH, myslím, že je tam nejaký §, ktorý umožňuje odpočet DPH aj v januári,ale sú tam nejaké podmienky...
    Nie nejaký, ale je to §51.2 a umožňuje uplatnenie DPH aj v nasledujúcom kalendárnom roku a to v tom zdaňovacom období kedy tento dokald obdržíte.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Zrejme to bude nejaké dofakturovanie za 12/2010, to že Ti neumožnuje sofvér nahodiť 19% je problém softvéru ktorý musíš nejako obísť, napríklad prepísanim hodnoty základu dane a DPH, kľudne ale môžeš tento rok dostať dobropis na dodaný tovar/službu ktorý bude s 19% DPH a je to v súlade so zákonom.
    BTW, aj na tlačive DP DPH už nie je uvedená sadzba DPH v %.

    gita je offline (nepripojený) gita

    gita
    Ja mám ešte fa Slovak Telekom za december, ktorá neskoro došla, nebola v DPH za IV. Q, ako môžem DPH odpočítať v januári? keď nechcem robiť opravné? Dať do nákladov 2010? hodí mi tu niekto účty?

    selia5 je offline (nepripojený) selia5

    selia5
    IvoM Pozri príspevok
    Zrejme to bude nejaké dofakturovanie za 12/2010, to že Ti neumožnuje sofvér nahodiť 19% je problém softvéru ktorý musíš nejako obísť, napríklad prepísanim hodnoty základu dane a DPH, kľudne ale môžeš tento rok dostať dobropis na dodaný tovar/službu ktorý bude s 19% DPH a je to v súlade so zákonom.
    BTW, aj na tlačive DP DPH už nie je uvedená sadzba DPH v %.
    ďakujem za odpoveď
    vo faktúre je napísané, že sú to paušálne poplatky, ktoré boli zmluvne dohodnuté do 31.12.2010
    v softvéri sa mi dala prepísať tá hodnota DPH, tak dúfam,že to bude takto v poriadku, veď ja som si len uplatnila odpočet DPH v takej výške,ako bolo uvedené na faktúre...

    selia5 je offline (nepripojený) selia5

    selia5
    gita Pozri príspevok
    Ja mám ešte fa Slovak Telekom za december, ktorá neskoro došla, nebola v DPH za IV. Q, ako môžem DPH odpočítať v januári? keď nechcem robiť opravné? Dať do nákladov 2010? hodí mi tu niekto účty?
    skús pozrieť zákon o DPH, myslím, že je tam nejaký §, ktorý umožňuje odpočet DPH aj v januári,ale sú tam nejaké podmienky...

    Slovak Telecom DPH 19% vo faktúre za január

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.