Zavrieť

Porady

nájomné hnuteľného majetku

Zdravím všetkých poraďákov, potrebujem poradiť. V majetku firmy máme zaradené autá, ktoré slúžia na medzinárodnú prepravu. Nakoľko firma zatiaľ nevlastní koncesiu na spomínanú prepravu, prenajímame tieto autá prepravcovi, ktorý pre nás túto prepravu vykonáva. Máme s ním uzatvorenú zmluvu o prenájme hnuteľného majetku. Ide mi o to, či môže byť prepravcovi fakturované aj nižšie nájomné, ako sú trebárs naše náklady na uvedené vozidlá. /odpisy, poistné, cestná daň a pod./. V tomto prenájme nemáme zakalkulovaný žiadny zisk. Cena je stanovená iba na základe výšky našich nákladov. Chcem vedieť, či by to obstálo aj pred daňovou kontrolou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Milý kolegovia, neriešili ste takýto alebo podobný prípad? Príjmem akúkoľvek diskusiu na túto tému. Iste máte skúsenosti, možno k niečomu spolu dospejeme. Nie sú to malé sumy. Prosím ozvite sa.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    kalkulka
    Zdravím všetkých poraďákov, potrebujem poradiť. V majetku firmy máme zaradené autá, ktoré slúžia na medzinárodnú prepravu. Nakoľko firma zatiaľ nevlastní koncesiu na spomínanú prepravu, prenajímame tieto autá prepravcovi, ktorý pre nás túto prepravu vykonáva. Máme s ním uzatvorenú zmluvu o prenájme hnuteľného majetku. Ide mi o to, či môže byť prepravcovi fakturované aj nižšie nájomné, ako sú trebárs naše náklady na uvedené vozidlá. /odpisy, poistné, cestná daň a pod./. V tomto prenájme nemáme zakalkulovaný žiadny zisk. Cena je stanovená iba na základe výšky našich nákladov. Chcem vedieť, či by to obstálo aj pred daňovou kontrolou.

    Skúsim podať môj názor .

    Prenajímate autá na prepravu len za cenu skoro .....Vašich nákladov .
    Neviem aký zisk dosahujete z prepravy, nemyslím tým z prenájmu áut, pretože to si objasnila v zadaní témy .

    Pokiaľ by firma mala dostačujúci preukazáteľný zisk za rok 2005 , tak si myslím , že by nemalo z toho byť nič a kontrolou by to prešlo .
    Ale ...... pokiaľ to firmu ťahá umelo do mínusu , tak by som bola opatrnejšia .

    Neviem prečo nefakturujete prenájom za také náklady ako v skutočnosti máte + marža ? Toto mi je nie dosť jasné .

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Firma má zo svojho výrobného programu dostatočný zisk. Z dôvodu exportu našej produkcie do krajín EÚ potrebujeme mať neustále zabezpečenú medzinárodnú prepravu. Preto, že prepravca nemal na to, aby kúpil ďalšie vozidlá, kúpili sme ich my a preto, že nemáme povolenie na medzinárodnú prepravu, prenajímame ich prepravcovi tak ako som uviedla vo výške nákladov bez zisku.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    kalkulka
    Firma má zo svojho výrobného programu dostatočný zisk. Z dôvodu exportu našej produkcie do krajín EÚ potrebujeme mať neustále zabezpečenú medzinárodnú prepravu. Preto, že prepravca nemal na to, aby kúpil ďalšie vozidlá, kúpili sme ich my a preto, že nemáme povolenie na medzinárodnú prepravu, prenajímame ich prepravcovi tak ako som uviedla vo výške nákladov bez zisku.
    Tak v tom prípade to bude OK . Máte zmluvu , kde máte dohodnuté platobné podmienky prenájmu a jednak i výšku prenájmu . Daniarov nebude zaujímať náklad na autá , pokiaľ budete vykazovať zisk a z toho aj následnú daň .

    Určite by som sa toho nebála , ak je to tak ako píšeš v dodatočnom príspevku .
    Naposledy upravil Zita5 : 04.01.06 at 11:47

    nájomné hnuteľného majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.