Zavrieť

Porady

Aký doklad mám vystaviť.

Ahojte, účtujem v JÚ príjem tržby platobnou kartou nasledovne:

  1. tržbu do ERP ako Pokladňa - príjem 119 EUR, s rozpisom Celkom daňové príjmy 100 EUR, Predaj tovaru 100 EUR, DPH výstup 19 EUR.
  2. Z dennej závierky ERP v tom istom doklade /ak program nedovolí v jednom doklade aj príjem, aj výdaj, tak v ďalšom/ tržbu cez terminál - akoby odvod hotovosti na BÚ, t.j. Pokladničný výdaj 119 EUR so zápisom do Priebežných položiek príjem 119 EUR /viď § 12, ods.4, prvá veta PÚ-JÚ/. Účtovný zostatok v pokladni potom zodpovedá skutočnému.
  3. Keď tržba nabehne na bežný účet predávajúceho, tak Bankový príjem 119 EUR, Priebežný výdaj 119 EUR /viď § 12, ods. 4 druhá veta/ a Bankový výdaj - poplatok banke za tržbu cez terminál 0,25 EUR so zápisom do Celkových výdavkov 0,25 EUR, aj Réžie 0,25 EUR.



    Prvý bod účtujem na základe príjmového dokladu. Tretí na základe výpisu z účtu, ale druhý neviem či výdaj z pokladne možem zaúčtovať na základe interného dokladu, alebo výdavkového ked v skutočnosti nenesiem peniaze z pokladne na účet. Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Jedna z odpovedí k Vašej téme - vyjadrenie napr. tu.http://www.porada.sk/1649398-post9.html

    Ale vidím, že Vám to stále nie je jasné a že Vás nepresvedčila ani firma Kros.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    supernana Pozri príspevok
    Ahojte, účtujem v JÚ príjem tržby platobnou kartou nasledovne:

    1. tržbu do ERP ako Pokladňa - príjem 119 EUR, s rozpisom Celkom daňové príjmy 100 EUR, Predaj tovaru 100 EUR, DPH výstup 19 EUR.
    2. Z dennej závierky ERP v tom istom doklade /ak program nedovolí v jednom doklade aj príjem, aj výdaj, tak v ďalšom/ tržbu cez terminál - akoby odvod hotovosti na BÚ, t.j. Pokladničný výdaj 119 EUR so zápisom do Priebežných položiek príjem 119 EUR /viď § 12, ods.4, prvá veta PÚ-JÚ/. Účtovný zostatok v pokladni potom zodpovedá skutočnému.
    3. Keď tržba nabehne na bežný účet predávajúceho, tak Bankový príjem 119 EUR, Priebežný výdaj 119 EUR /viď § 12, ods. 4 druhá veta/ a Bankový výdaj - poplatok banke za tržbu cez terminál 0,25 EUR so zápisom do Celkových výdavkov 0,25 EUR, aj Réžie 0,25 EUR.



      Prvý bod účtujem na základe príjmového dokladu. Tretí na základe výpisu z účtu, ale druhý neviem či výdaj z pokladne možem zaúčtovať na základe interného dokladu, alebo výdavkového ked v skutočnosti nenesiem peniaze z pokladne na účet. Ďakujem za radu.
    Priebežné položky v JU medzi pokladňou a bankou znamenajú peniaze na ceste (na ceste do banky na bežný účet ) Musíte znížiť stav pokladne , inak by tá časť tržby v pokladničnom zostatku chýbala a a po prijatí sa táto platba z PK pripíše na bankový účet .
    Postup mi je jasný, presne som ho popísala hore, len na tie peniaze na ceste, ktoré účtujem ako výdavok z pokladne do priebežných položiek neviem aký doklad mám vypísať. Keď nesiem naozaj peniaze do banky mám od toho doklad a ktomu vystavím výdavkový, ale tu je to len účtovný prípad. Mám vypísať výdavkový alebo možem interný.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    tržba ERP je klasika-PPD, pri platbe kartou je navyše učtovanie: výdaj z pokladne(priebežná položka)-VPD a príjem na BU(prieb.pol.)=príjem na BU...ved Zita5 vám to dala ako na zlatom podnose....tak snád podrobný rozpis účtovania je pochopitelný...
    Ďakujem za odpoveď, postup účtovania chápem, len som sa tu dočítala aj iné sposoby a chcem si byť 100% istá, nerada robím niečo zle.

    Aký doklad mám vystaviť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.