Zavrieť

Porady

Vyúčtovacie faktúry za rok 2010

Dobrý deň. Prosím Vás o radu. Sme výrobcovia a dodávatelia tepla a teplej vody. Vyrovnanie odberu ( teda dobropisy alebo ťarchopisy) sme schopný vyhotoviť až po 25.1.2011. Skôr sa nám to technicky nedá zvládnuť.
Moja otázka znie: S akou sadzbou DPH ( 19% alebo 20%) máme vystaviť vyúčtovacie faktúry pre odberateľov? Fakturačné obdobie je od 1.1.2010 do 31.12.2010. Faktúry sme vystavili 28.1.2011 s 20% DPH. Je to správne? A kedy v našom prípade vznikol deň vzniku daňovej povinnosti?
Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rdb je offline (nepripojený) rdb

    rdb
    Datum zdanitelneho plnenie - posledny den dodania opakujucej sa sluzby teda 31.12.2010.
    DPH by podla mna mala byt 19%.

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Ešte by som doplnila, že faktúra mala byť vyhotovená do 15.1.2011, teda aj keď je to "vraj" u Vás technicky nemožné.

    miska31 je offline (nepripojený) miska31

    miska31
    Technicky to nie je možné z dôvodu nedodania odpočtu bytových vodomerov jednotlivými správcami bytov na uvedených okruhoch zdrojov tepla. Jedná sa zhruba o tisíc užívateľov. Máme teda použiť 19% a tým podať opravné daňové alebo si môžme daň odpočítať v januári 2011 a v tlačive upraviť základ dane?
    Ďakujem veľmi pekne za názory, lebo zo zákonov mám v tom len chaos.

    rdb je offline (nepripojený) rdb

    rdb
    Je jedno co je technicky mozne plati moja predchadzajuca odpoved. Patri to do roku 2010. Zakony treba studovat.

    Vyúčtovacie faktúry za rok 2010

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.