Zavrieť

Porady

Materská a rodičovský príspevok

Dobrý deň,
snažila som sa nájsť v už vytvorených témach, ale mnohé boli zodpovedané presne "na mieru", tak predpokladám, že ak chcem nájsť odpoveď na svoje otázky, tak je lepšie popísať presnú situáciu ako som sa dočítala v iných príspevkoch.
Takže: plánujeme bábo.
Môj príjem je cca 1050 EUR, tak DNP na materskú sa mi neoplatí - ak som to pochopila správne, strop je 1180 EUR /približne/ tak rozdiel v tom nie je veľký
Ale čo som sa tu nedočítala je rodičovský, ten je fixne daný 190 EUR /približne - nedočítala som sa ešte presnú sumu/ a je nejaká možnosť ako by sa dal navýšiť tento rodičovský príspevok?
To DNP je skôr pre materskú, ale čo s rodičovským.
V roku 2005 som ukončila štúdium, potom som hneď nastúpila do zamestnania a od 1.2.2008 som zmenila zamestnávateľa a doteraz som tam zamestnaná. Plat 1050 EUR mám od januára 2010. Na PN som min. rok nebola /neviem, či to nejako môže vplývať/.
Ak potrebujete ešte nejaké informácie k tomu, tak doplním.
Veľmi krásne ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pre nových poberatelov RP platí už jednotná výška.

    Ak by si dieťa umiestnila v súkromnom predškolskom zariadení, môžeš požiadať o príspevok na starostlivosť o dieťa, ktorý je vyšší ako RP.

    tikidi je offline (nepripojený) tikidi

    tikidi
    Chcela by som sa optýtať, kto by mi vedel poradiť. Momentálne som na rodičovskom príspevku, približne 3-4 júna nastúpim na materskú s druhým bábom a moja otázka znie, dostanem za tie dva resp. tri dni ešte rodičovský príspevok alebo už vôbec, alebo nejakú časť z neho? Keďže prvé dieťa ešte nemá dovršený vek tri roky. Ďakujem za radu.
    tikidi Pozri príspevok
    Chcela by som sa optýtať, kto by mi vedel poradiť. Momentálne som na rodičovskom príspevku, približne 3-4 júna nastúpim na materskú s druhým bábom a moja otázka znie, dostanem za tie dva resp. tri dni ešte rodičovský príspevok alebo už vôbec, alebo nejakú časť z neho? Keďže prvé dieťa ešte nemá dovršený vek tri roky. Ďakujem za radu.
    myslim, ze by si mala nieco dostat, nakolko budem narodicovskom, hoci iba par dni.

    Materská a rodičovský príspevok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.