Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ A prvýkrát v živote

Dobrý deň, potrebujem poradiť. V roku 2010 som v mes.01 -05 pracovala na prac.zmluvu - mala som podpísané vyhlásenie, potom do konca roka na dohodu - vyhlásenie nepodpísané a bola som evidovaná nezamestnaná. Chcem podať DP. Príjem z HPP 5 x minim.mzda predd.daň = 0 , mám tento príjem a daň uviesť v DP ak bola daň 0 a mala som podpísané vyhlásenie ? Zamestnávateľ mi zrobil RZD.
Ďakujem.
Usporiadat
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

katka 23 Pozri príspevok
Dobrý deň, potrebujem poradiť. V roku 2010 som v mes.01 -05 pracovala na prac.zmluvu - mala som podpísané vyhlásenie, potom do konca roka na dohodu - vyhlásenie nepodpísané a bola som evidovaná nezamestnaná. Chcem podať DP. Príjem z HPP 5 x minim.mzda predd.daň = 0 , mám tento príjem a daň uviesť v DP ak bola daň 0 a mala som podpísané vyhlásenie ? Zamestnávateľ mi zrobil RZD.
Ďakujem.
ak ti zamestnávateľ urobil RZD, nepodávaš DP
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

ak by si urobila sama DP....mala by daň z dohôd vrátenú
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

RZD mi zamestnávateľ zrobil len za HPP , chcem podať DP príjem z dohody - daň vyberaná zrážkou. Potrebujem Dú zdokladovať celý rok ?
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

DP len z príjmu z dohôd sa nedá
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

prečo sa nedá ?
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

v DP musia byť zahrnuté všetky príjmi.....dá sa do DP zahrnúť aj Tvoje RZD.
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

RZD ,ktoré mi zrobil zamestnávateľ s nulovou daňou ak som to správne pochopila + príjem a daň z dohody.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

katka 23 Pozri príspevok
RZD ,ktoré mi zrobil zamestnávateľ s nulovou daňou ak som to správne pochopila + príjem a daň z dohody.
áno
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

a prečo musím Dú predložiť aj potvrdenie o dobe evidencie na upsvar
veď dávka v nezamestnanosti sa hádam nezdaňuje ?
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

katka 23 Pozri príspevok
a prečo musím Dú predložiť aj potvrdenie o dobe evidencie na upsvar
veď dávka v nezamestnanosti sa hádam nezdaňuje ?
dávka v nezamestnanosti nie je zdaniteľný príjem.....doba evidencie je na zdokladovanie celého roku...nemusíš dokladať k DP
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

a ako to je od 01.01.11 s prácou na dohodu v súvislosti so zmenou zrážkovej dane na daň preddavkovú. V r.2012 podám DP za r.2011 a daň zaplatím ? Predpokladám, že mesačne zarobím na dohodu najviac 136,52 €.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

katka 23 Pozri príspevok
a ako to je od 01.01.11 s prácou na dohodu v súvislosti so zmenou zrážkovej dane na daň preddavkovú. V r.2012 podám DP za r.2011 a daň zaplatím ? Predpokladám, že mesačne zarobím na dohodu najviac 136,52 €.
u zamestnávateľa môžeš podpísať Vyhlásenie na uplatnenie NČ a nebudeš mať žiadnu daň pri mesačnom príjme 136,52 €

je to tak, pri dohodách sa od 1.1.2011 používa preddavková daň
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

"...a nebudeš mať žiadnu daň pri mes.príjme 136,52 €" znamená, že Dú daň ani nezaplatím ?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

katka 23 Pozri príspevok
"...a nebudeš mať žiadnu daň pri mes.príjme 136,52 €" znamená, že Dú daň ani nezaplatím ?
nezaplatíš

NČ mesačne je 296,60 €, tvoj príjem 136,52, takže základ dane bude nulový, tým pádom aj daň nulová
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

Ďakujem za rady z Porady.
0 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Zdar. Tiež podávam prvý krát daňové priznanie typu A. Minulý rok som robil od apríla do novembra na dohodu lesné práce. Do apríla som bol na úrade práce a od 14. júla som bol zapísaný do 1. ročníka inžinierskeho štúdia. Chcem sa opýtať, či treba prihliadať na to, že v čase práce vykonávanej na dohodu som stal študentom? Vďaka za odpoveď.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nivarto Pozri príspevok
Zdar. Tiež podávam prvý krát daňové priznanie typu A. Minulý rok som robil od apríla do novembra na dohodu lesné práce. Do apríla som bol na úrade práce a od 14. júla som bol zapísaný do 1. ročníka inžinierskeho štúdia. Chcem sa opýtať, či treba prihliadať na to, že v čase práce vykonávanej na dohodu som stal študentom? Vďaka za odpoveď.
uveď prosím výšku príjmu z dohody. Na odpočet nezd.časti základu dane má nárok každý daňovník. Že si študentom má výhodu len pri uzatvorení typu dohody (dohoda o brig.práci študenta, kde môžeš odpracovať viac hodín ako pri iných dohodách).
1 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov mám 1158,03 eura.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nivarto Pozri príspevok
Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov mám 1158,03 eura.
pri takejto výške príjmu (nepresahuje 50 % nezd.časti základu dane), nemusíš podať DP. Ak však si mal zrazenú daň a DP podáš, DU ti zrazenú daň vráti.
4 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Áno, daň som mal zrazenú, aspoň na tomto doklade, ktorý som dostal od zamestnávateľa to tak vyzerá:

http://fotoshare.eu/images/04376262361639029462.jpg

A samozrejme tie peniaze by som chcel, ako študentovi sa mi veľmi zídu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať