Zavrieť

Porady

Lampa nad sedacku

Ahojte poradaci,

Vie nam niekto poradit ako vyriesit osvetlenie nad sedackou? Ide o rohovu sedacku postavenu v rohu izby. Osvetlenie obyvacky je centralne, ale neosvetli dokonale aj roh izby, kde je sedacka. Neosvetli = nie dokonale aby sa tam dalo aj citat.
Preto sme rozmyslali o nejakom osvetleni do rohu tej izby. Kedze ide o roh izby, tak klasicke stojanove lampy su a) nizke; b) museli by sme primoc odtiskat sedacku.
Nejake napady ako toto riesit?
Dakujem vopred.
Alenka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    alenkam Pozri príspevok
    Ahojte poradaci,

    Vie nam niekto poradit ako vyriesit osvetlenie nad sedackou? Ide o rohovu sedacku postavenu v rohu izby. Osvetlenie obyvacky je centralne, ale neosvetli dokonale aj roh izby, kde je sedacka. Neosvetli = nie dokonale aby sa tam dalo aj citat.
    Preto sme rozmyslali o nejakom osvetleni do rohu tej izby. Kedze ide o roh izby, tak klasicke stojanove lampy su a) nizke; b) museli by sme primoc odtiskat sedacku.
    Nejake napady ako toto riesit?
    Dakujem vopred.
    Alenka
    Staci popozerat predajne s lampami, dnes je ozaj siroky vyber.
    Ja som tiez nedavno riesila rovnaky problem. Do burania steny a vesania nejakej lampy na strenu sa nam nechcelo, tak som to vyriesila obycajnou stojatou lampou s dvoma svetlami. Vrchné svetlo je napevno,osvetluje strop, spodne je na pohyblivej pake, da sa nasmerovat,kde potrebujes ( smer, vyska a pod). Zabera velmi malo miesta, vysoka je asi 1,70 a uplne to staci.
    lampa.jpg  

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    lujza.j Pozri príspevok
    ja by som to tiež riešila takto, ale zadavateľka temy, nechce odtískať sedačku
    Ved ani ja ju nemam odtiahnutu,je tesne pri stene,tej lampe staci ta malicka medzierka v rohu

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    alenkam Pozri príspevok
    Problem je, ze ked ma kruhovy podstavec, tak ju nedas presne do rohu, ci? Mohla by si poslat link napr. na tu lampu na obrazku?
    Ma kruhovy podstavec asi 20-25cm.Pasuje akurat do toho volneho rohu.
    Link Ti neviem prilozit,lebo tu lampu mam uz zopar rokov,ale urcite taku,alebo podobnu zozenies v hociktorom obchode so svietidlami.
    Je to iba vysoka tyc na podstavci
    http://www.google.com/images?q=stoja...w=1366&bih=545

    Ale ak mas tu sedacku v rohu do praveho uhla tesne pri stene, tak asi zostava iba jedina moznost-lampu umiestnit na stenu.
    Alebo kupit iny luster do izby, s viacerymi otocnymi svietidlami aby si mohla podla potreby nasvietit presne tam,kam potrebujes...

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    nemusíš rúbať, môžeš kúpiť takú čo pripevníš navŕtaním a zapojíš do zástrčky.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dá sa dať do rohu, ved podstavec nemusí byť hranatý. Horné tienidlo má väčší polomer ako podstavec.
    Sedačka je na nožičkách a ten roh býva riešený do oblúka, či nie?
    Takťe sa to pohodlne zmestí.
    Problém bude, ak máš sedaču do pravého uhla - tyč lampy musí byť kvôli tienidlu od steny na šírku toho polomeru.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    centrálne osvetlenie nie je konečné osvetlenie, vždy sa podľa potreby dopĺňa ďalším. ja by som asi volila približný štýl k centrálnemu svietidlu ak by to bolo možné,ak nechceš stojanovú lampu pre nutnosť odtiahnuť sedačku, tak ti ostáva asi svietidlo, ktoré budeš musieť navŕtať na stenu.iné ma nenapadá

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    arizona Pozri príspevok
    Staci popozerat predajne s lampami, dnes je ozaj siroky vyber.
    Ja som tiez nedavno riesila rovnaky problem. Do burania steny a vesania nejakej lampy na strenu sa nam nechcelo, tak som to vyriesila obycajnou stojatou lampou s dvoma svetlami. Vrchné svetlo je napevno,osvetluje strop, spodne je na pohyblivej pake, da sa nasmerovat,kde potrebujes ( smer, vyska a pod). Zabera velmi malo miesta, vysoka je asi 1,70 a uplne to staci.
    ja by som to tiež riešila takto, ale zadavateľka temy, nechce odtískať sedačku

    alenkam je offline (nepripojený) alenkam

    alenkam
    Problem je, ze ked ma kruhovy podstavec, tak ju nedas presne do rohu, ci? Mohla by si poslat link napr. na tu lampu na obrazku?

    Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

    Ľubomír
    Všetko je to o type sedačky. Keď máš sedačku, ktorá má v kúte oblúk, tak tam stojanovú lampu postavíš celkom v pohode. Keď máš sedačku s pravým uhlom je to horšie. V takom prípade to treba riešiť záveným svietidlom a napojením priamo do zástrčky. Stačia dve hmoždinky a je po probléme.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    my máme takú, aj keď je predávaná ako záhradné svietidlo. spodok som upravil na priemer cca 30 cm, pridal kábel s vypínačom a hotovo
    Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:35

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    arizona Pozri príspevok
    Staci popozerat predajne s lampami, dnes je ozaj siroky vyber.
    Ja som tiez nedavno riesila rovnaky problem. Do burania steny a vesania nejakej lampy na strenu sa nam nechcelo, tak som to vyriesila obycajnou stojatou lampou s dvoma svetlami. Vrchné svetlo je napevno,osvetluje strop, spodne je na pohyblivej pake, da sa nasmerovat,kde potrebujes ( smer, vyska a pod). Zabera velmi malo miesta, vysoka je asi 1,70 a uplne to staci.
    Tak tento typ lampy za rohovou sedačkou máme aj my už asi 5 rokov. Kúpili sme ju v Kike v Blave, ale dostať ich vo všetkých bežných obchodoch so svietidlami, dokonca aj v Baumaxe. Cena od 400 sk vyššie /my sme našu kupovali ešte za sk/. Lampa je naozaj praktická /najmä na čítanie a pri telke/.
    Odkedy ju máme, minimálne používame centrálne osvetlenie na strope, lebo večer vydá dostatok svetla aj vrchná časť lampy - záleží od žiarovky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.