Zavrieť

Porady

výpočet DZ z prenájmu

Prosím, môže niekto uviesť zrozumiteľný príklad na výpočet ZD ( paušálne výdavky, skutočné výdavky) k dani z prenájmu bytu? Prezrela som viacero príspevkov a líšia sa vo výpočte koeficientu zníženia príjmov a zníženia výdavkov. Ako som sa potešila na začiatku hľadania, tak som teraz v smútku.
Prosííím súrne.

Dajte mi aspoň vedieť:
A) či sa zadáva pri výpočte koeficientu znížené príjmi / celkové príjmy, alebo nezdaniteľná časť (925,95) / celkové príjmy
B) koeficient x celkové výdaje ( 40%výdaje) = znížené výdavky?
C) znížené príjmy - znížené vydaje = ZD
D) ZD x 19% = daň

je to takto OK?
Naposledy upravil uliana : 15.02.11 at 14:08 Dôvod: prosím o odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    1. Výpočet paušálnych výdavkov z prenájmu
    Od celkového príjmu za prenájom odpočítaš 925,95 EUR a výsledok vynásobíš 0,4 a dostaneš daňovo uznané výdavky pri uplatnení 40% paušalnych výdavkov

    2. Výpočet skutočných výdavkov z prenájmu
    Od celkového príjmu za prenájom odpočítaš 925,95 EUR a výsledok vydelíš celkovým príjmom, dostaneš koeficient ktorým vynásobíš skutočné náklady a výsledok sú daňovo uznané výdavky pri uplatnení skutočných výdavkov.

    uliana je offline (nepripojený) uliana

    uliana
    IvoM Pozri príspevok
    1. Výpočet paušálnych výdavkov z prenájmu
    Od celkového príjmu za prenájom odpočítaš 925,95 EUR a výsledok vynásobíš 0,4 a dostaneš daňovo uznané výdavky pri uplatnení 40% paušalnych výdavkov

    2. Výpočet skutočných výdavkov z prenájmu
    Od celkového príjmu za prenájom odpočítaš 925,95 EUR a výsledok vydelíš celkovým príjmom, dostaneš koeficient ktorým vynásobíš skutočné náklady a výsledok sú daňovo uznané výdavky pri uplatnení skutočných výdavkov.
    Ďakujem,
    ale v príkladoch som videla, že aj pri paušalnych výdajoch sa používal koeficient, len niekde bol znížený príjem/celkový a niekde nezdaniteľná položka/celkový príjem

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Je viac spôsobov ako sa dopracovať k správnemu výsledku, mne sa pri paušálnych výdajoch zdá mnou opísaný najjednoduchší.

    výpočet DZ z prenájmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.