Zavrieť

Porady

fa zo zahraničia

som szčo, účtujem v ju, som platca dph. za objednaný tovar z iného členského štátu mám fa s 19%dph. dodávateľ nemá pridelené slov.dič. dátum vystavenia fa je 11.2., ako to mám zaúčtovať do peňažného denníka? A ako postupovať pri daňovom priznaní - daň z pridanej hodnoty? Ak daný tovar nepredám, ale použijem ho na vlastné účely mám ho dať radšej ako osobnú spotrebu? nejedná sa o veľkú sumu.
ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rdb je offline (nepripojený) rdb

    rdb
    Neviem preco mas Fa s DPH? Mal by si ju mat bez DPH. Mal si pre to svoje IC DPH oznamit dodavatelovi.

    borek je offline (nepripojený) borek

    borek
    Mám fa z Čiech za službu, ktorá sa konala tam. Fa mám z daňou,
    v zákone stojí môžem si daň vyžiadať. Neni stanovené musím. Na vyžiadanie potrebujem elektronický zaručený podpis čo nemáma toho času ho nepotrebujem, daň som zaúčtovala na 548.
    Mám uvedenú daň správne zaúčtovanú, ked si ju nebudem žiadať môžem ju nechať ako daňový výdavok na 548, alebo je to nedaňový.
    Ďakujem.

    borek je offline (nepripojený) borek

    borek
    borek Pozri príspevok
    Mám fa z Čiech za službu, ktorá sa konala tam. Fa mám z daňou,
    v zákone stojí môžem si daň vyžiadať. Neni stanovené musím. Na vyžiadanie potrebujem elektronický zaručený podpis čo nemáma toho času ho nepotrebujem, daň som zaúčtovala na 548.
    Mám uvedenú daň správne zaúčtovanú, ked si ju nebudem žiadať môžem ju nechať ako daňový výdavok na 548, alebo je to nedaňový.
    Ďakujem.
    Posúvam.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.