Zavrieť

Porady

Danove priznanie za rok 201O

Dobry den, poprosim Vas o radu pri vyplnovani DP za rok 2010. Minuly rok som si zle vyratala konecnu dan - v moj neprospech o 20 Euro. DU ma vyzval, aby som si opravila chybne DP za rok 2009. Na DU sme sa dohodli, ze 20 Euro si odradam z dani za rok 2010, ale ... neopytala som sa ich ako? a teraz neviem najst riadok v DP, kde mam tych 20 Euro napisat, resp. odpisat. Pekne dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    emja Pozri príspevok
    Dobry den, poprosim Vas o radu pri vyplnovani DP za rok 2010. Minuly rok som si zle vyratala konecnu dan - v moj neprospech o 20 Euro. DU ma vyzval, aby som si opravila chybne DP za rok 2009. Na DU sme sa dohodli, ze 20 Euro si odradam z dani za rok 2010, ale ... neopytala som sa ich ako? a teraz neviem najst riadok v DP, kde mam tych 20 Euro napisat, resp. odpisat. Pekne dakujem za radu
    Za rok 2009 musíš podať dodatočné DP, kde uvedieš správnu výšku dane. Nebudeš listom žiadať DU o vrátenie preplatku, ale o po podaní DP za rok 2010 požiadaš o započítanie preplatku za rok 2009 s nedoplatkom za rok 2010 (uhradíš o 20€ menej)

    emja je offline (nepripojený) emja

    emja
    veronikasad Pozri príspevok
    Za rok 2009 musíš podať dodatočné DP, kde uvedieš správnu výšku dane. Nebudeš listom žiadať DU o vrátenie preplatku, ale o po podaní DP za rok 2010 požiadaš o započítanie preplatku za rok 2009 s nedoplatkom za rok 2010 (uhradíš o 20€ menej)
    ...a este by som sa opytala. To opravne DP za rok 2009 som uz urobila. A ked v DP za rok 2010 vsetko riadne vypisem a vyratam, ale potom DU poslem o 20 Euro menej? Dakujem za odpoved

    evi.li je offline (nepripojený) evi.li

    evi.li
    Dobrý deň chcem poprosiť o radu ako vypracovať danové priznanie za rok 2010 ked som bola szčo ale prijem zo szčo som mala len do 12.2. lebo som v tento deň nastúpila na PNku ktoru som ukončila 22.6. a zároveň som v tento deň ukončila aj živnosť a nastúpila na materskú dovolenku. V minulých rokoch som si robila paušálne dane a tento rok neviem ako si mám vypracovať danové a aké potvrdenia mám doložiť k daňovému priznaniu? Dakujem za radu

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    dobry den, poprosila by som vas o kontrolu
    TPP 01 - 05 2010
    prijem 1658,39
    odvody 221,32
    dan.preddavky 11,81
    danovy bonus na 2 deti 160

    07-12 2011 odmena za vykon funkcie konatela 300
    odvody 12

    vyslo mi:
    vratenie dan.preddavku 11,81
    danovy bonus 320,24
    mam to prosim v poriadku? dakujem

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    janka.mo Pozri príspevok
    dobry den, poprosila by som vas o kontrolu
    TPP 01 - 05 2010
    prijem 1658,39
    odvody 221,32
    dan.preddavky 11,81
    danovy bonus na 2 deti 160

    07-12 2011 odmena za vykon funkcie konatela 300
    odvody 12

    vyslo mi:
    vratenie dan.preddavku 11,81
    danovy bonus 320,24
    mam to prosim v poriadku? dakujem
    len ozivujem, kedze som to pisala trosku v skoru rannu hodinu
    DAKUJEM

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    evi.li Pozri príspevok
    Dobrý deň chcem poprosiť o radu ako vypracovať danové priznanie za rok 2010 ked som bola szčo ale prijem zo szčo som mala len do 12.2. lebo som v tento deň nastúpila na PNku ktoru som ukončila 22.6. a zároveň som v tento deň ukončila aj živnosť a nastúpila na materskú dovolenku. V minulých rokoch som si robila paušálne dane a tento rok neviem ako si mám vypracovať danové a aké potvrdenia mám doložiť k daňovému priznaniu? Dakujem za radu
    DP typu B do odd. VI r. 2 stľ.1 príjmy zo živnosti do 12.2.2010 a do stl. 2 paušálne výdavky / 40% alebo 60 % /
    a pod tabuľku napíšeš počet mesiacov vykonávanie činnosti 6

    evi.li je offline (nepripojený) evi.li

    evi.li
    super čiže klasika ako po minulé roky som robila. a keby som robila aj na dohodu to sa tam tiež neuvádza nikde? Dik moc

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    janka.mo Pozri príspevok
    dobry den, poprosila by som vas o kontrolu
    TPP 01 - 05 2010
    prijem 1658,39
    odvody 221,32
    dan.preddavky 11,81
    danovy bonus na 2 deti 160

    07-12 2011 odmena za vykon funkcie konatela 300
    odvody 12

    vyslo mi:
    vratenie dan.preddavku 11,81
    danovy bonus 320,24
    mam to prosim v poriadku? dakujem
    mozte sa mi prosim na to pozriet a napisat ci je to ok?
    dakujem

    detektív je offline (nepripojený) detektív

    detektív
    Ak si počas roka uplatňujem nez.časť na daňovníka a po ukončnení roka si uplatním nárok na zamestn.prémiu, zaplatené preddavky si mi vrátia a vyplatí sa mi aj zamestnanecká prémia?

    Ak som vyplnil daňové priznanie typ A, a neuplatnil som si nezd.časť, tak mi to v tomto tlačive vyšlo?

    JE TO OK?
    DAKUJEM

    Danove priznanie za rok 201O

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.