Zavrieť

Porady

Toto je nová reforma odvodov pravicovej vlády?

To sme poniektorí volili túto koalíciu aby takto podporovala živnostníkov?
Slávne "odvodové kolečko " Sulíka " majú asi zaplatiť živnostníci. Fico sa môže iba usmievať o "podpore " strednej vrstvy a živnostníkov, o zrušení milionárskej dane ktorú zaviedol a ktorú tak kritizovali Mikloš a Sulik.Odvody nebudú odpočitateľné , teda v skutočnosti navýšenie daňového a odvodového zaťaženia pre živnostníkov.
Ľutujem , že som volil túto pravicovú koalíciu .A ako vidím podľa diskutérov iných médiach, to ľutujú aj oni.
http://ekonomika.sme.sk/c/5773188/mi...eru-menej.html
Naposledy upravil Jano24 : 20.02.11 at 08:27
Usporiadat
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

a nemyslíš,že je to daň za populistickú predošlú vládu ? tzv F.cova daň ....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jano, pamätáš si ešte túto tému ?

http://www.porada.sk/t145815-navrh-n...-p-mihala.html
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Nie, nemyslím.
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

veronikasad Pozri príspevok
Jano, pamätáš si ešte túto tému ?

http://www.porada.sk/t145815-navrh-n...-p-mihala.html
Pamätám, ale diskúsia na túto tému bola niektorými diskutérmi zrušená.Keďže bola 3 hlasmi "vyriešena". Ale teraz je to myslím znova aktuálne.Je zaujímavé čítať názory diskutérov na predkladané návrhov reformy odvodov vyššie uvedené v denníku SME. A to určite nie sú fandovia /teda väčšina z nich/bývalej vládnej koalicie.
Naposledy upravil Jano24 : 20.02.11 at 07:27
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

a čo si sledoval založením tejto témy ?
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Založením tejto témy som sledoval to, že veľa poraďakov sa tieto navrhované opatrenia bytostné dotknú, aspoň niektoré z nich.A čudujem sa , že nikto túto tému nezaložil...To ma fakt prekvapilo.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jano, pripomienky treba adresovať správnemu adresátovi - minimálne na odborných seminároch, ktoré robí minister práce, alebo priamo na ministerstvo práce. Alebo oslov "obyčajných ľudí" v parlamente ...
Naposledy upravil veronikasad : 19.02.11 at 14:30
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Alebo ešte lepšie napísať pripomienky priamo poslancom NR SR .Na google sa dáju nájsť ich e-mailove adresy.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zúčastnila som sa seminára v Bratislave a mnohé z pripomienok MPSVaR akceptovalo ...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Poslanci na pripomienky vobec nereaguju, asi maju dost problemov, ako udrzat aspon zdanie stability koalicie. Akurat minister Lipsic sa sem-tam objavi na mieste, kde to uz velmi vrie.
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Nechajte to tak . Táto téma už aj tak bude čoskoro "vyriešená"...Už jej dali poraďaci m.hladka a Dav body ako vyriešenú. K nim dvom môžem povedať iba toto : "Čo ste už tým vyriešili, že nechcete aby sa pokračovalo v diskúsii na tému reformy odvodov?"Dúfam, že táto téma nezapadne a založia ju iní poraďaci.
Naposledy upravil Jano24 : 20.02.11 at 07:28
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Treba dufat, ze aj toto bude zo serie "pokus-omyl".
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Jano24 Pozri príspevok
Nechajte to tak . Táto téma už aj tak bude čoskoro "vyriešená"...Už jej dali poraďaci m.hladka a Dav body ako vyriešenú. K nim dvom môžem povedať iba toto : "Čo ste už tým vyriešili, že nechcete aby sa pokračovalo v diskúsii na tému reformy odvodov?"Dúfam, že táto téma nezapadne a založia ju iní poraďaci.
Politikom je jedno, čo o nich píšu. Hlavne nech nezkomolia ich meno a priezvisko. Xavier Crement: Asshole forever.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Jano24 Pozri príspevok
To sme poniektorí volili túto koalíciu aby takto podporovala živnostníkov?
Odvody nebudú odpočitateľné , teda v skutočnosti navýšenie daňového a odvodového zaťaženia pre živnostníkov.
Ľutujem , že som volil túto pravicovú koalíciu .A ako vidím podľa diskutérov iných médiach, to ľutujú aj oni.
Tiež som ich (SDKU) volil, ale nie ako pravicovú stranu, lebo pravicová politika je niečo iné. Skôr sa mi javia, ako populisti.
-----------------------------------------
Najviac ma presvedčil I.Mikloš svojim vyhlásením, že dane zvyšovať nebudú, lebo sľúbili, ale radšej zvýšia odvody, lebo to nesľubovali znižovať.
---------------------------------------------------------------
Pritom takto zničia aj poslednú možnosť, ako pomôcť rozvoju, alebo aspoň nelikvidovaniu posledných podnikateľov, ktorý nepodvádzajú a zároveň sú schopní platiť dane.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

jar88 Pozri príspevok
Tiež som ich (SDKU) volil, ale nie ako pravicovú stranu, lebo pravicová politika je niečo iné. Skôr sa mi javia, ako populisti.
-----------------------------------------
Najviac ma presvedčil I.Mikloš svojim vyhlásením, že dane zvyšovať nebudú, lebo sľúbili, ale radšej zvýšia odvody, lebo to nesľubovali znižovať.
---------------------------------------------------------------
Pritom takto zničia aj poslednú možnosť, ako pomôcť rozvoju, alebo aspoň nelikvidovaniu posledných podnikateľov, ktorý nepodvádzajú a zároveň sú schopní platiť dane.
Toto je Miklošovo vyjadrenie
Základný protiargument, ktorý vám a pánovi Sulíkovi už povedal poslanec KDH Anton Marcinčin, je ten, že návrh reformy nerieši to, o čom sa doteraz hovorilo ako o hlavnom probléme, a to cenu práce.
„Povedal som vám hlavný argument, popri ktorom nemá zmysel hovoriť o ďalších nepodstatných. My zrušenie zdravotných odvodov v programe nemáme. Zároveň platí, že je tam zrejme ústavný problém. Samozrejme, každé riešenie má svoje výhody aj nevýhody, ale je úplne zbytočné takto špekulovať.“
V čom je navrhované riešenie lepšie ako súčasný systém?
„Zásadný pokrok je v tom, že sa zjednoduší a sprehľadní systém a odstránia sa deformácie. Dnešná komplikovanosť odvodového systému je oveľa väčšou prekážkou ako daňové a odvodové zaťaženie. Umožnilo by to zjednotenie výberu daní, odvodov a ciel, zjednotenie daňového a odvodového priznania na jeden výkaz, znížili by sa úniky daní a odvodov. Dnešný systém je neudržateľný práve v tom, že zvýhodňuje samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) a dohodárov. Vedie k tomu, že čoraz viac zamestnávateľov doslova núti svojich zamestnancov, aby sa zamestnali ako SZČO. Systém je taký deformovaný, že to potom znevýhodňuje všetkých, ktorí tak neurobia.“
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ak budú dane z príjmu podnikateľských subjektov aj 100% , mne a spúste iným to môže byť asi ukradnuté, lenže oni vedia že jedine účinné sú dane z ph, spotrebné, ktoré treba platiť bez ohľadu na zisk.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54 Pozri príspevok
Ak budú dane z príjmu podnikateľských subjektov aj 100% , mne a spúste iným to môže byť asi ukradnuté, lenže oni vedia že jedine účinné sú dane z ph, spotrebné, ktoré treba platiť bez ohľadu na zisk.
Jasné.
Ale Mikloš by snáď mohol vedieť, že tento rok ich ešte vyberie, ale budúci rok, asi ťažko.
-------------------------
Odomňa už tento rok nedostane ani šesták.
(jediné čo platím je DPH z 400 až 500 € mesačne a spotrebnú daň z dvoch krabičiek cigariet denne)
--------------------------
Takto vydržím ešte aspoň 21 rokov. (mínus inflácia)
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Takže sa potvrdilo " Štát je zlý hospodár, treba privatizovať aby sa dosiahlo konkurenčné prostredie"
Výsledok- najdrahšia elektrina v strednej európe
- najdrahšie pohonné látky
- najdrahšie potraviny pretože sú najnižšie dotácie v rámci európy
teraz posledná rana poľnohospodárom radšej ich zlomiť a rozdať potraviny lajdákom ktorým sa nechce robiť len aby si náhodou nevzali príklad z arabských štátov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať