Zavrieť

Porady

Nova kuchynska bateria - problem

Zdravím vštkých,

som na Porade nováčik - tak s tým trošku "bojujem", ale naša nová kuchynská batéria ma tak "jeduje", že hádam prekonám všetky počiatočné problémy .

tak k veci - do novej kuchynskej linky sme namontovali vodovodnú batériu Circle firmy Foster. Čo ma maximálne na nej rozčuľuje je "dotekanie" vody ešte po zavretí kohútika - t.j. zavriem kohútik, voda prestane tiecť a po chvíli - po niekoľkých sekundách resp. desiatkach sekúnd si ešte batéria - sama od seba - vypustí "zvyšok" ... ani neviem, ako to mám popísať, znie to takto smiešne , ale dúfam, že je jasné, o čo ide .
V čom môže byť problém? Spôsob pripojenia, batéria ako taká?
Vopred vďaka za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peterkrk je offline (nepripojený) Peterkrk

    Peterkrk
    Ak je to táto :

    http://www.edrezy.sk/tovar/494-drezy...c9d6d1abdb7185

    podľa mňa - nemá sitko pri výpuste a tá dotekajúca voda je vlastne zvyšková voda z "učkového ramena" a nedá sa s tým nič robiť...
    Naposledy upravil Peterkrk : 21.02.11 at 13:44

    Tasso je offline (nepripojený) Tasso

    Tasso
    Áno, je to ona. Neviem, sitko asi nema... Moj manzel je tiez toho nazoru, ze sa s tym nic neda robit, ale ja sa tak lahko nevzdavam . aspon sa poradim .
    Referencie na vyrobcu neboli zle, takze sa mi nezda sa mi , ze by to bolo len v baterii- akosi mi to nesedi s dobou ... takze hladam dobre rady.
    Vdaka za nazor.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Tasso Pozri príspevok
    Áno, je to ona. Neviem, sitko asi nema... Moj manzel je tiez toho nazoru, ze sa s tym nic neda robit, ale ja sa tak lahko nevzdavam . aspon sa poradim .
    Referencie na vyrobcu neboli zle, takze sa mi nezda sa mi , ze by to bolo len v baterii- akosi mi to nesedi s dobou ... takze hladam dobre rady.
    Vdaka za nazor.
    Musela by si nájsť niekoho, kto ti na kolene vyrobí do ústia batérie individuálny perlátor - to je taká kovová či plastová mriežka, ktorá zabráni tomu, aby sa do batérie dostal z ústia vzduch. Alebo kúpiť kruhový perlátor. niečo takéto:

    http://www.instarjbc.cz/obchod/perlatory.html

    vybrať z toho kovového závitu tú vnútornú sieťku s rámikom a vo zveráku ju vytvarovať do hranata tak, aby sa vošiel do ústia batérie.

    Ale ako pozerám, tak to ústie nie je kruhové, ale hranaté, preto štandardný perlátor na to asi nezoženieš. Ak tam ale dáš na mieru vyrobený perlátor, tak ti to ale zase môže zmeniť prúdenie vody pri štandardnom pustení.

    Ak dokážeš presne odmerať otvor výpuste, môžem skúsiť doma, či to vôbec pôjde vyrobiť na daný rozmer z nejakého štandardného perlátora. Nezaručujem ti ale, že sa to podarí a že to bude fungovať.

    Peterkrk je offline (nepripojený) Peterkrk

    Peterkrk
    Ten nápad s ručne upraveným perlátorom (sitkom) je dobrý, ale ako zabezpečiť aby nevypadoval pod tlakom vody a aby sa dal čistiť ?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Peterkrk Pozri príspevok
    Ten nápad s ručne upraveným perlátorom (sitkom) je dobrý, ale ako zabezpečiť aby nevypadoval pod tlakom vody a aby sa dal čistiť ?
    To je ďalší problém. Ale dalo by sa ho vlepiť zo strany ústia do batérie silikonovým tmelom a v prípade čistenia by sa silikón dal nožíkom uvoľniť či vyškrabať.

    Nova kuchynska bateria - problem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.