Zavrieť

Porady

účtovanie bez potvrdenky z bankomatu

ahojte, prosím vás ako mám zaúčtovať výber z bankomatu ak nemám k dispozícií potvrdenku? jedná sa o s. r. o. a konateľ vyberal z bankomatu, no nedoložil mi potvrdenku. mám to dať ako pohľadávku voči spoločníkovi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    akákoľvek odpoveď "zvonka" je iba iba na úrovni dohadu.
    Nevieme, o akú firmu ide, je predsa rozdiel, či je to jednoosobová sro bez zamestnancov, alebo firma s 5 strediskami so 150 zamestnancami vč. adm. pracovníkov, či a kto vedie pokladňu s hmotnou zodpovednosťou; či konateľ je spoločník, alebo bez majetkovej účasti, je rozdiel, či sa účtovníctvo vedie interne alebo externe. No a v poslednom rade je rozdiel, či sa výber uskutočňuje za reálne vedenej pokladne, a je rozdiel, keď účtovný stav pokladne je 80.000 € a vyberie sa ďalších 10.000 - akože na dotáciu pokladne...

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    lubka0907 Pozri príspevok
    ahojte, prosím vás ako mám zaúčtovať výber z bankomatu ak nemám k dispozícií potvrdenku? jedná sa o s. r. o. a konateľ vyberal z bankomatu, no nedoložil mi potvrdenku. mám to dať ako pohľadávku voči spoločníkovi?

    ak ti tie peniaze dal do pokladne , tak cez 261

    z banky 261/221
    do pokladne 211/261

    ja tak účtujem , hoci nie vždy mi dá konatel potvrdenku z výberu - ale peniaze mi dá ako dotáciu pokladne

    pokial to peniaze nedá do pokladne - dala by som to ako pohladávku voči nemu - hoci viem, že jemu sa to páčiť nebude...

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    lubka0907 Pozri príspevok
    ahojte, prosím vás ako mám zaúčtovať výber z bankomatu ak nemám k dispozícií potvrdenku? jedná sa o s. r. o. a konateľ vyberal z bankomatu, no nedoložil mi potvrdenku. mám to dať ako pohľadávku voči spoločníkovi?
    ... a keby dal potvrdenku z bankomatu, potom by to nebola pohľadávka voči spoločníkovi ? Na túto otázku vyčerpávajúcu odpoveď dá samotný konateľ, ktorý vybral peniaze...

    Dáša_ je teraz online Dáša_

    Dáša_
    ja som už videla vo firmách účtovanie o dvoch pokladniach - jedna bola bežná, na "drobné" výdaje. A druhá bola o sumách aspoň so štyrmi nulami, ktorú mal v"držbe" podnikateľ.

    účtovanie bez potvrdenky z bankomatu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.