Zavrieť

Porady

daňovy bonus

prosim poradit. omylom bol vyplateny zamestnancovi daňový bonus 2 mesiace za sebou (september a oktober) ako to opravit? som novacik prosim poradte diiik
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Napíš podrobnejšie ..... prečo bol podľa teba omylom vyplatený... lebo takto sa ťažko radí.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

slivka2
prosim poradit. omylom bol vyplateny zamestnancovi daňový bonus 2 mesiace za sebou (september a oktober) ako to opravit? som novacik prosim poradte diiik
Pri ročnom zúčtovaní preddavkov dane bude omylom vyplatený bonus vykázaný ako nedoplatok dane. Nedoplatok dane vyplynúci z vykonaného ročného zúčtovania preddavkov na daň môže zamestnávateľ zrážať zamestnancovi postupne do konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo. Zrazený nedoplatok odvedie zamestnávateľ správcovi dane pri najbližšom termíne pre odvod preddavkov.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
slivka2
prosim poradit. omylom bol vyplateny zamestnancovi daňový bonus 2 mesiace za sebou (september a oktober) ako to opravit? som novacik prosim poradte diiik
Keď si vyplatila omylom, tak to môžeš opraviť v ročnom zúčtovaní dane za rok 2005
0 0
SlavkaS SlavkaS

SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

Ja by som mu to stiahla pri najbližšej výplate, veď na ten bonus nemal nárok.
Čim skôr vrátiš tým nenšie penále za nopravnené nárokovanie a vyplatenie - predpokladám, že si o ten bonus ponížila daň ktorú si mala odviesť zo mzdy, následne to vyrovnaj v prehlade v riadku kde máš +- daň bonus.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
neviem, ale nám bolo povedané na školení, že to sa môže vyrovnať iba pri ročnom zúčt.

Barbara
0 0
Aknazuz Aknazuz

Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

certifikovaná účtovníčka
SlavkaS
Ja by som mu to stiahla pri najbližšej výplate, veď na ten bonus nemal nárok.
Čim skôr vrátiš tým nenšie penále za nopravnené nárokovanie a vyplatenie - predpokladám, že si o ten bonus ponížila daň ktorú si mala odviesť zo mzdy, následne to vyrovnaj v prehlade v riadku kde máš +- daň bonus.
podla by mna by uz islo o zrazku zamestnancovi bez jeho suhlasu. Ja by som chybu vyrovnala az v rocnom zuctovani.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Zamestnanec má nárok na daňový bonus za dieťa, ktoré skončilo školu ešte aj cez prázdniny, čiže do 31.08. A čo ak dieťa začne pracovať hneď po skončení školy, čiže už cez prázdniny? Má potom zamestnanec nárok na DB?
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

nikulik
Zamestnanec má nárok na daňový bonus za dieťa, ktoré skončilo školu ešte aj cez prázdniny, čiže do 31.08. A čo ak dieťa začne pracovať hneď po skončení školy, čiže už cez prázdniny? Má potom zamestnanec nárok na DB?
V prípade, že začne pracovať(nie na dohodu) po skončení školy, už nárok na DB cez prázdniny nemá.
Naposledy upravil matafe : 21.12.05 at 08:52
0 0
slivka2 slivka2

slivka2 je offline (nepripojený) slivka2

Omylom znamena ze nemal zamestnanec uz na to narok. Ale bol mu vylateny. Dakujem za radu takze to opravym v rocnom zuctovani Diiiiiiiik
0 0
slivka2 slivka2

slivka2 je offline (nepripojený) slivka2

Este jedna otazocka da sa aj spatne ziadat danovy bonus? Jedna zamestnankyna mi doniesla potvrdenie od manzela ze nepobera uz danovy bonus na 2 deti a doniesol to neskoro takze ona prisla minuly mesiac uz o 900SK. Ako ho moze ziskat? Dakujem
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

slivka2
Este jedna otazocka da sa aj spatne ziadat danovy bonus? Jedna zamestnankyna mi doniesla potvrdenie od manzela ze nepobera uz danovy bonus na 2 deti a doniesol to neskoro takze ona prisla minuly mesiac uz o 900SK. Ako ho moze ziskat? Dakujem
Keď jej budeš robiť ročné zúčtovanie, tak si to môže dodatočne uplatniť.
0 0
slivka2 slivka2

slivka2 je offline (nepripojený) slivka2

velmi pekne dakujem za radu
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Zamestnanec mi predložil potrvrdenie o ukončení štúdia jeho syna na strednej škole z dôvodu prerušenia štúdia. To ukončil 13. 12. 2005. V januári (teda v decembrovej výplate) mu ešte uplatním bonus na toto dieťa?
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Janka6685
Ahojte.

Zamestnanec mi predložil potrvrdenie o ukončení štúdia jeho syna na strednej škole z dôvodu prerušenia štúdia. To ukončil 13. 12. 2005. V januári (teda v decembrovej výplate) mu ešte uplatním bonus na toto dieťa?
Áno, vo výplate za mesiac december, ktorá bude vyplatená v januári, mu ešte daňový bonus za dieťa priznáš, od januára (t.j. vyplatené vo februári) už nárok na bonus nemá
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
bendži
Áno, vo výplate za mesiac december, ktorá bude vyplatená v januári, mu ešte daňový bonus za dieťa priznáš, od januára (t.j. vyplatené vo februári) už nárok na bonus nemá
Ďakujem.
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Prosím Vás, existuje nejaké tlačivo slúžiace ako potvrdenie o tom, že zamestnanec si u nás uplatňoval daňový bonus v termíne od-do, vo výške ..... Náš bývalý zamestnanec to vyžaduje pre zamestnávateľa svojej manželky, ktorá si chce začať bonus uplatňovať namiesto neho.
Ak máte takéto tlačivko, môžete ho sem priložiť, prosím? Veľmi by ste mi pomohli.
Vďaka!
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
silvia
Prosím Vás, existuje nejaké tlačivo slúžiace ako potvrdenie o tom, že zamestnanec si u nás uplatňoval daňový bonus v termíne od-do, vo výške ..... Náš bývalý zamestnanec to vyžaduje pre zamestnávateľa svojej manželky, ktorá si chce začať bonus uplatňovať namiesto neho.
Ak máte takéto tlačivko, môžete ho sem priložiť, prosím? Veľmi by ste mi pomohli.
Vďaka!
Tu sú aj údaje o daňovom bonuse, ale neviem, či sa môže pre tento prípad použiť toto tlačivo.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
silvia
Prosím Vás, existuje nejaké tlačivo slúžiace ako potvrdenie o tom, že zamestnanec si u nás uplatňoval daňový bonus v termíne od-do, vo výške ..... Náš bývalý zamestnanec to vyžaduje pre zamestnávateľa svojej manželky, ktorá si chce začať bonus uplatňovať namiesto neho.
Ak máte takéto tlačivko, môžete ho sem priložiť, prosím? Veľmi by ste mi pomohli.
Vďaka!
Silvia veľa zamestnávateľov to takto žiada , aj keď je to nepotrebné a nie je na to ani špeciálne tlačivo. Zamestnanec si daňový bonus žiada u svojho zamestnávateľa v tlačive "Vyhlásenie...." kde svojim podpisom predsa podpíše , že si to neuplatňuje jeho partner. Zamestnávateľ nie je zodpovedný za to , že si to napr. uplatnia obidvaja. Ak sa na to príde , postihnutý bude zamestnanec. Aspoň takto nás raz školili .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

DanielaSĽ
Silvia veľa zamestnávateľov to takto žiada , aj keď je to nepotrebné a nie je na to ani špeciálne tlačivo. Zamestnanec si daňový bonus žiada u svojho zamestnávateľa v tlačive "Vyhlásenie...." kde svojim podpisom predsa podpíše , že si to neuplatňuje jeho partner. Zamestnávateľ nie je zodpovedný za to , že si to napr. uplatnia obidvaja. Ak sa na to príde , postihnutý bude zamestnanec. Aspoň takto nás raz školili .
Súhlasím, za všetky skutočnosti, ktoré uviedol vo vyhlásení, zodpovedá zamestnanec. Veď predsa on podpisuje správnosť.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
silvia
Prosím Vás, existuje nejaké tlačivo slúžiace ako potvrdenie o tom, že zamestnanec si u nás uplatňoval daňový bonus v termíne od-do, vo výške ..... Náš bývalý zamestnanec to vyžaduje pre zamestnávateľa svojej manželky, ktorá si chce začať bonus uplatňovať namiesto neho.
Ak máte takéto tlačivko, môžete ho sem priložiť, prosím? Veľmi by ste mi pomohli.
Vďaka!
nevidím v tom žiadny problém ...napísať mu 1 vetou na hlavičkový papier, či si uplatňuje alebo nie,
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať