Zavrieť

Porady

daňovy bonus

prosim poradit. omylom bol vyplateny zamestnancovi daňový bonus 2 mesiace za sebou (september a oktober) ako to opravit? som novacik prosim poradte diiik
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

prosim Vas, danovy bonus od 1.1.06 je 500 na mesiac na dieta alebo sa to zvysilo?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

nika.sum
prosim Vas, danovy bonus od 1.1.06 je 500 na mesiac na dieta alebo sa to zvysilo?
540 .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

evina
540 .
Iba upresním: §33 Zákona o dani z príjmov.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tweety
Iba upresním: §33 Zákona o dani z príjmov.
Jasne, dakujem velmi pekne, strasne som sa to potrebovala vediet a nevedela som najst zakony na r. 2006, uz ich mam. A predtym to bolo 450, a nie 500. Este raz dakujem obom.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Chcela som dat bodik aj Twenty ale nepustilo ma to....
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Musíš dať dva bodíky nejakým prispievateľom v tejto téme a potom by Ťa to malo pustiť.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nika.sum
Chcela som dat bodik aj Twenty ale nepustilo ma to....
Som rada, môžeš dať aj neskôr, lepšie neskôr ako nikdy.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

marcelaStanakova
Ja by som sa chcela spýtať akým spôsobom sa podáva žiadosť na DÚ navrátenie preplatku daňového bonusu, ktorý teraz vyšiel v januári ako vrátenie z DÚ. Raz mesačne alebo raz za štvrť roka keď sa podáva prehľad?
Ja dávam niekedy mesačne - to keď stíham, a niekedy aj za dva, tri mesiace - to keď nestíham, a potom mám v tom chaos. Nebolo by od veci, keby Daňový úrad dával do špecifického symbolu obdobie, za ktoré je bonus vyplácaný. Nechodí sem aj nejaký zákonodarca?
0 0
Jozef Jozef

Jozef je offline (nepripojený) Jozef

Zdravim vsetkych poradakov.
Prosim vas je mozne aby si pracovnik, ktory pracoval na dohodu o vykonani prace v roku 2005 a nemal podpisane vyhlasenie dodatocne uplatnil DB na vyzivovane deti?

Vdaka
Jozef
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jozef
Zdravim vsetkych poradakov.
Prosim vas je mozne aby si pracovnik, ktory pracoval na dohodu o vykonani prace v roku 2005 a nemal podpisane vyhlasenie dodatocne uplatnil DB na vyzivovane deti?

Vdaka
Jozef
Môže požiadať o to v žiadosti o RZD.
0 0
Jozef Jozef

Jozef je offline (nepripojený) Jozef

Vdaka Tweety,
takze moze poziadat aj dohodar. Vdaka
A to obmedeznie prijmu plati aj v celorocnom meritku alebo len v jednotlivych mesiacoch sa posudzuje prijem na uplatnenie DB?
Jozef
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Jozef
Zdravim vsetkych poradakov.
Prosim vas je mozne aby si pracovnik, ktory pracoval na dohodu o vykonani prace v roku 2005 a nemal podpisane vyhlasenie dodatocne uplatnil DB na vyzivovane deti?

Vdaka
Jozef
Môže, ak spĺňa podmienku nároku podľa § 33 Zákona o dani z príjmu t.j. jeho príjem za rok je aspoň vo výške 6 násobku minimálnej mzdy.
0 0
Jozef Jozef

Jozef je offline (nepripojený) Jozef

Vdaka za vycerpavajuce odpovede.
Jozef
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jozef
Vdaka Tweety,
takze moze poziadat aj dohodar. Vdaka
A to obmedeznie prijmu plati aj v celorocnom meritku alebo len v jednotlivych mesiacoch sa posudzuje prijem na uplatnenie DB?
Jozef
Jozef pozri zákon o dani z príjmov:
§ 33
Daňový bonus



(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume <s>5 400</s> 6480 Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.(táto zmena nodobúda účinnosť od 1.januára 2006 pozn. Porada.sk)
Doplním: za rok 2005. 5000.- na jedno dieťa.
Naposledy upravil Tweety : 15.02.06 at 09:19
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Pozor za rok 2005 si môže uplatniť daňový bonus na vyživované dieťa len vo výške 5000,- Sk.
0 0
Jozef Jozef

Jozef je offline (nepripojený) Jozef

Dakujem Tweety za odpoved.
0 0
Jozef Jozef

Jozef je offline (nepripojený) Jozef

TAk 5000 alebo 5400?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jozef
TAk 5000 alebo 5400?
rok 2005 5 000
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jozef
TAk 5000 alebo 5400?
Na rok 2005- 5000.- už som to tam doplnila.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Jozef
TAk 5000 alebo 5400?
V priebehu roka sa zvýšil daňový bonus mesačne zo sumy 400 Sk / 1-8 /na sumu 450 Sk /9-12/.
Suma 450,- Sk neplatila celý rok, tak že za rok 2005 je to 5000,- Sk.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať