Zavrieť

Porady

rodičovský príspevok

Ahojte.
Iste ste už čítali, že od 01.01.2006 môže žena na materskej dovolenke dať dieťa do materskej škôlky najviac na 4 hodiny denne, a aj tak všetky odovdy bude za ňu platiť štát./nový zákon o zdravotnom poistení/.Mňa by zaujímalo, či príde v takomto prípade o rodičovský príspevok /ak ho dá len na 4 hodiny denne/?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Podľa mňa o rodičovský príspevok príde, ak dá dieťa do školského zariadenia, teda škôlky.
    Ak by ho dala do jaslí, tak oň nepríde. Jasle nepatria pod školstvo.

    SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

    SlavkaS
    Ahoj Katka

    ja som momentálne na rodičovskej - som zároveň SZČO, platím štátu riadne odvody ale aj dostávam príspevok. To iste keď si zamestnaná a máš nárok na rodičovkú tak zamestnávateľ za teba platí odvody z tvojho príjmu a Ty dostávaš ešte rodičovský práspevok. príjem už nie je obmedzený.
    O rodičovský príspevok však prídeš ak dáš dieťa do škôlky ktorú dotuje štát.
    Ja keď som si to bola vybavovať tak som uviedla, že sa strám striedavo s mnaželom o dcérku, čo je aj pravda, lebo mne nemá kto pomôcť a malá je naozaj ešte malá.
    Nepostrehla som aby sa niečo malo od 1.1.2006 zmeniť ale ak ano určite sa s tým rada oboznámim.
    Ďakujem

    Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

    Katka2
    Ten nový zákon je na PoradaBlog-Odborné články článok Zdravotné poistenie - novela k 1.1.2006

    rodičovský príspevok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.