Zavrieť

Porady

Výživné na manželku...

Dobrý deň,

chcem sa opýtať, bývalá manželka požiadala o výživné na rozvedenú manželku. Na syna sa výživné riadne platí, ona žije len so synom v prenajatom byte a pracuje ako čašníčka. Neviem či ma aj uzavretú prac. zmluvu, ale v prípade potreby nie je problém zohnať svedkov, ktorí dosvedčia, že tam pracuje. Ja mam na páske len minimálnu mzdu, ale len papierovo. Na chlapca platím 50 € mesačne, a bývalá manželka chce ďalších 50 €. Ako postupovať aby súd vyhovel mne a nemusel som na nu prispievať?
Dakujem
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

driemo Pozri príspevok
Dobrý deň,

chcem sa opýtať, bývalá manželka požiadala o výživné na rozvedenú manželku. Na syna sa výživné riadne platí, ona žije len so synom v prenajatom byte a pracuje ako čašníčka. Neviem či ma aj uzavretú prac. zmluvu, ale v prípade potreby nie je problém zohnať svedkov, ktorí dosvedčia, že tam pracuje. Ja mam na páske len minimálnu mzdu, ale len papierovo. Na chlapca platím 50 € mesačne, a bývalá manželka chce ďalších 50 €. Ako postupovať aby súd vyhovel mne a nemusel som na nu prispievať?
Dakujem
Manzelka ma narok poziadat do 5r.od rozvodu o prispevok na rozv. manzela. Sud po preskumani fin. situacie Vas oboch rozhodne, ci budete musiet platit,alebo nie. Takto na dialku ti nik presne neodpovie.

Príspevok na výživu rozvedeného manžela

Rozvedený manžel, ktorý nie je schopný sám sa živiť, môže žiadať od bývalého manžela, aby mu prispieval na primeranú výživu podľa svojich schopností, možností a majetkových pomerov.
Ak sa bývalí manželia nedohodnú, určí rozsah príspevku na výživu na návrh niektorého z nich súd. Prihliadne pritom aj na príčiny, ktoré viedli k rozvratu vzťahov medzi manželmi.
Príspevok na výživu rozvedeného manžela možno priznať najdlhšie na dobu piatich rokov odo dňa právoplatnosti rozhodnutia o rozvode. Súd môže výnimočne túto dobu predĺžiť, ak rozvedený manžel, ktorému súd príspevok priznal, nie je z objektívnych dôvodov schopný sám sa živiť ani po uplynutí tejto doby, najmä ak ide o toho manžela, ktorému bolo v konaní o rozvod manželstva zverené do osobnej starostlivosti dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom, alebo o manžela, ktorý má sám dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav vyžadujúci sústavnú opateru.
Právo na príspevok na výživu zanikne, ak oprávnený manžel uzavrie nové manželstvo alebo ak povinný manžel zomrie.
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=348

Nezda sa ti to dost zakerne, ze chces hladat svedkov,ktori by nieco dokazovali proti tvojej ex ,ci ma v poriadku prac. zmluvu a pod., ked ty sam pises o tom, ze tiez podvadzas ,ked tvoja mzda je "papierovo" ina, ako v skutocnosti?
Kazda palica ma dve strany...
9 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
driemo driemo

driemo je offline (nepripojený) driemo

Nemyslím že je to zákerné, keďže ona je na úrade a pracuje, a nejde mi o to aby zisťovali či má prac. zmluvu ale o to aby potvrdili že tam robí.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

driemo Pozri príspevok
Nemyslím že je to zákerné, keďže ona je na úrade a pracuje, a nejde mi o to aby zisťovali či má prac. zmluvu ale o to aby potvrdili že tam robí.
ako uchádzačka o zamestnanie predsa môže pracovať legálne na dohodu ...
0 0
driemo driemo

driemo je offline (nepripojený) driemo

ano ja viem, ze moze pracovat na dohodu. ale preco potom chce aby som na nu platil vyzivne. Clovek jej vychadza v ustrety, ked potrebuje a este ide robit toto.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

A ty by si nechcel nejaké to euro navyše?

Kamarátka sa rozviedla, mala prácu a požiadala o výživné na seba. A súd jej ho schválil, jej ex platil. A potom ked prešlo 5 rokov, tak požiadala o zvýšenie výživného na deti o tú sumu, ktorú platil jej. A súd jej zase odklepol zvýšenie tentoraz výživného.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

driemo Pozri príspevok
ano ja viem, ze moze pracovat na dohodu. ale preco potom chce aby som na nu platil vyzivne. Clovek jej vychadza v ustrety, ked potrebuje a este ide robit toto.
Citujem z príspevku Arizony :

Rozvedený manžel, ktorý nie je schopný sám sa živiť, môže žiadať od bývalého manžela, aby mu prispieval na primeranú výživu podľa svojich schopností, možností a majetkových pomerov.


Ak nemá možnosť zamestnať sa na prac.zmluvu a pozná tvoje oficialne finančné pomery - asi preto žiada o príspevok.

Nepoznáme dôvody tvojho rozvodu - problémy rozvodom nekončia, mnohokrát len začínajú ...
1 0
driemo driemo

driemo je offline (nepripojený) driemo

Lenže ja mám na papieri minimálnu mzdu, ona nievie kolko presne ja zarobim. Takže to nemá ani ako preukazať na súde. Keď vezmeme, že z tej ,,minimálnej,, platím 50 € na syna + mesačné výdavky spojené s bývaním, ktoré robia cca 70 €, a má mi ešte ostať životné minimum, ktoré je momentálne vo výške 185,38 €. Môže jej súd aj tak vyhovieť?
0 0
driemo driemo

driemo je offline (nepripojený) driemo

Keby že syn potreboval niečo, tak mu dam kolko bude chciet, ale jej nemam dovod...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

driemo Pozri príspevok
ano ja viem, ze moze pracovat na dohodu. ale preco potom chce aby som na nu platil vyzivne. Clovek jej vychadza v ustrety, ked potrebuje a este ide robit toto.
Nechcem sa zastavat tvojej ex, ale urcite aj ty uznas, ze rodic, ktory ma v opatere dieta je vzdy v nevyhode oproti rodicovi,ktory na dieta posiela vyzivne. Nielen po financnej stranke, ale aj pracovnej, sukromnej a pod.

A tych 50€ nie je v dnesnej dobe az taky velky peniaz.
Dovolim si prilozit prispevok z inej temy http://www.porada.sk/1660044-post13.html
0 0
driemo driemo

driemo je offline (nepripojený) driemo

Lenže keď potrebuje ist do kina, alebo do mesta sa zabavat, stále ho da ku jej starym rodicom, cize ku chlapcovym prastarým rodicom. Preco nechodi vtedy ked je chlapec u mna, vela vikendov s nim netravi... Ked nema chlapec kde ist po skole lebo jeho mama je v robote, tak si ho vezmem ja, nerobi mi to ziadny problem. Ja viem ze si chcela najst pracu, ale preco prave taku, kde je v robote od rana do desiatej? Vravim ja tomu chlapcovi dam vsetko co potrebuje, ale jej nie.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

- o zverenie dieťaťa do výchovy môžeš požiadať aj ty
- o výživné na rozvedeného manžela môžeš požiadať aj ty
- súd sa opiera o listinné dôkazy, ale aj svedecké výpovede - (aj čo sa týka dokazovania príjmov)
- dopúšťaš sa trestného činu
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

driemo Pozri príspevok
Lenže ja mám na papieri minimálnu mzdu, ona nievie kolko presne ja zarobim. Takže to nemá ani ako preukazať na súde. Keď vezmeme, že z tej ,,minimálnej,, platím 50 € na syna + mesačné výdavky spojené s bývaním, ktoré robia cca 70 €, a má mi ešte ostať životné minimum, ktoré je momentálne vo výške 185,38 €. Môže jej súd aj tak vyhovieť?
ak by došlo k exekúcii, na sumu 185,38€ zabudni - bude ti musieť stačiť 60 % živ.minima = 111,22€
0 0
driemo driemo

driemo je offline (nepripojený) driemo

JankaO : preco by som sa dopustal trestneho cinu? Nerozumiem...

Veronikasad : preco ta exekucia? Tých 111 € by mi malo akože stačiť na co??? Zaplatim telefon a stravu a je po peniazoch....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

driemo Pozri príspevok
JankaO : preco by som sa dopustal trestneho cinu? Nerozumiem...

Veronikasad : preco ta exekucia? Tých 111 € by mi malo akože stačiť na co??? Zaplatim telefon a stravu a je po peniazoch....
no exekúcia v prípade, , ak by tvojej ex manželke sud výživné schválil a ty by sa rozhodol neplatiť ho. Nepostihnutelná suma pri výpočte exekučnej zrážky je len 60 % živ.minima
0 0
driemo driemo

driemo je offline (nepripojený) driemo

takže sa môže stať že jej ho kľudne schvalia ano?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

driemo Pozri príspevok
takže sa môže stať že jej ho kľudne schvalia ano?
nie môže sa stať - ale stane sa ... ak o výživné na rozvedenú manželku požiada na súde. (ak od rozvodu ešte neuplynulo 5 rokov).
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

driemo Pozri príspevok
JankaO : preco by som sa dopustal trestneho cinu? Nerozumiem...
Zatajením príjmov, skrátením dane a poistného...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

driemo Pozri príspevok
...
Tých 111 € by mi malo akože stačiť na co??? Zaplatim telefon a stravu a je po peniazoch....
Lebo :
Výživné má prednosť pred inými výdavkami rodičov. Pri skúmaní schopností, možností a majetkových pomerov povinného rodiča súd neberie do úvahy výdavky povinného rodiča, ktoré nie je nevyhnutné vynaložiť.

driemo Pozri príspevok
takže sa môže stať že jej ho kľudne schvalia ano?
mozu, aj nemusia...
0 0
driemo driemo

driemo je offline (nepripojený) driemo

Už požiadala, prišiel papier kedy je pojednávanie. A v novembri to bolo 3 roky od rozvodu.

Ešte jedna otazka. V byte, ktory vlastnim, byvame momentalne dvaja, ja s priatelkou.Precujeme obaja a miminum na dvojicu je 314,69 €.
Je lepšie to na súde spomenuť alebo nie?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

driemo Pozri príspevok
Lenže ja mám na papieri minimálnu mzdu, ona nievie kolko presne ja zarobim. Takže to nemá ani ako preukazať na súde. Keď vezmeme, že z tej ,,minimálnej,, platím 50 € na syna + mesačné výdavky spojené s bývaním, ktoré robia cca 70 €, a má mi ešte ostať životné minimum, ktoré je momentálne vo výške 185,38 €. Môže jej súd aj tak vyhovieť?
Už sme tu riešili tému,kedy manželka mala problém s tým,že manžel mal na papieri minimálnu mzdu a v skutočnosti zarábal viac.Vieš ako znela rada?Radili sme jej,aby si podala manželovho zamestnávateľa.Tvoj zamestnávateľ si rozmyslí,či absolvuje všetky kontroly sveta alebo dá na papier Tvoj realny príjem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať