Zavrieť

Porady

DPFO typ A

Dobrý deň, prosím o radu, moja švagriná zarobila za rok 2010 u jedného zamestnávateľa v období 1-6/2010 sumu 2322,50 Eur a u druhého zam. v období 9-12/2010 1130,52 Eur. Mesiace 7-8/2010 bola vedená na úrade práce. Rozhodla sa podať DPFO typ A za rok 2010, prosím ako NČ na daňovníka uvedie len tie mesiace, čo pracovala? alebo NČ v plnej výške.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Gong Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu, moja švagriná zarobila za rok 2010 u jedného zamestnávateľa v období 1-6/2010 sumu 2322,50 Eur a u druhého zam. v období 9-12/2010 1130,52 Eur. Mesiace 7-8/2010 bola vedená na úrade práce. Rozhodla sa podať DPFO typ A za rok 2010, prosím ako NČ na daňovníka uvedie len tie mesiace, čo pracovala? alebo NČ v plnej výške.
    Ďakujem
    Uvedie celú NZČ, teda 4 025,70 Eur.
    Podľa príjmov, ktoré uvádzaš, má nárok aj na zamestnaneckú prémiu.

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    rodina1 Pozri príspevok
    Uvedie celú NZČ, teda 4 025,70 Eur.
    Podľa príjmov, ktoré uvádzaš, má nárok aj na zamestnaneckú prémiu.
    ... viem, že také niečo existuje, len som sa s tým ešte nestretla, to sa uvedie v daň.priznaní alebo kde o to požiada? Už nepracuje ani u jedného zamestnávateľa, má nové zamestnanie od nového roka.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    rodina1 Pozri príspevok
    Uvedie celú NZČ, teda 4 025,70 Eur.
    Podľa príjmov, ktoré uvádzaš, má nárok aj na zamestnaneckú prémiu.
    Má nárok, ale len na 10 mesiacov. Na mesiace evidencie na ÚP nemá.

    Gong Pozri príspevok
    ... viem, že také niečo existuje, len som sa s tým ešte nestretla, to sa uvedie v daň.priznaní alebo kde o to požiada? Už nepracuje ani u jedného zamestnávateľa, má nové zamestnanie od nového roka.
    V rámci DP si o ňu požiadá, je na to kolónka. Najlepšia pomôcka je vyplnenie DP na stránke www.drsr.sk . Automaticky sa ťa bude pýtať na zam.prémiu.

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    ... ak som to rátala správne tak mi vyšla suma na zam.prémiu nasledovne: od NČ 4025,70 som odrátala základ dane 2992,55 EUR, ktorú som vynásobila počtom mesiacov 10 (len 10 lebo 2 mesiace bola vedená na úrade práce), následne vydelila 12 a zo sumy čo mi vyšla som vyrátala 19%, čo mi vyšlo 163,58 EUR. Dúfam, že tento postup bol správny, a potom ešte v kolonke začiarknem, že žiada o vyplatenie zam. prémie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.