Zavrieť

Porady

Reklamacia Notebooku

Dobry den, mam nasledovny problem

Mam notebook Fujitsu-Siemens a pokazila sa na nom maticna doska. Toto sa stalo mesiac pred vyprsanim zaruky. Notebook bol v autorizovanom servise, maticnu dosku vymenili, vsetko bolo v poriadku. Tento stav trval vsak tyzden a zase sa pokazila nova nahradna maticna doska. Zarucna doba mi vyprsi o 5 dni a ja upodozrievam servis ze tam zamerne namontovali nejaku dosku, len aby pocitac fungoval mozno mesiac kym nevyprsi zaruka.

Ako mam podla Vas postupovat? Dat notebook opat do servisu a modlit sa ze uz to bude fungovat? Alebo da sa reklamovat servis?

Dakujem

Lubos
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Záručná doba sa predĺžuje o dobu, počas ktorej je reklamovaná vec v servise. Takže by si mal mať teoreticky ešte 3 týždne platnú záruku. Daj reklamovať opäť a čím skôr.

    Twoflower je offline (nepripojený) Twoflower

    Twoflower
    Nie som sice pravnik, ale podla toho co viem o zaruke, ked sa ti pokazila maticna doska a dostal si novu tak na nu zacala bezat nova dvojrocna zaruka. Inak povedane, zaruka na pocitac ti sice skonci o 4 dni (plus, ako napisal Letko, cas straveny v oprave), ale vymenenu maticnu dosku mas stale v zaruke.
    Ak by ti maticnu dosku len "opravili", tak je tam kratsia zaruka, ale ta tiez zacne plynut od dna opravy.

    diry je offline (nepripojený) diry

    diry
    Nová základná doska = zase 24 mesiacov na základnú dosku. Mne sa pokazila po 23 mesiacoch (ASUS) - vymenili ju a po ďalších 22 mesiacoch zase - vymenili ju, takže som nič neplatil a NB mi ide už piaty rok! Takže: NB - záruka 24 mesiacov, pri výmene súčiastky 24 mesiacov na danú súčiastku - aj opakovane!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.