Zavrieť

Porady

Oplatí sa mi neviesť knihu jázd ?

Ahojte, chcel by som sa opýtať či by sa mi neoplatilo keby som neviedol knihu jázd a dávalo by sa mi do nákladov len tých 80% nákladov za pohonne hmoty, opravy auta atď. ? Najazdím cca 25 000km ročne. Počul som o takej možnosti že sa kniha jázd nemusí viesť a preto sa informujem. Ďakujem za radu :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    marcel109 Pozri príspevok
    Ahojte, chcel by som sa opýtať či by sa mi neoplatilo keby som neviedol knihu jázd a dávalo by sa mi do nákladov len tých 80% nákladov za pohonne hmoty, opravy auta atď. ? Najazdím cca 25 000km ročne. Počul som o takej možnosti že sa kniha jázd nemusí viesť a preto sa informujem. Ďakujem za radu :-)
    Neviem ako to myslíš, či sa to oplatí. Samozrejme, že sa to neoplatí, jedná sa len o to, či máš čas tú knihu jázd písať. Ak áno, tak si uplatníš o 20 % viac do nákladov a tým pádom zaplatíš menej daní.

    marcel109 je offline (nepripojený) marcel109

    marcel109
    Áno, to chápem len akurát mi ide o to, že nemám nejak čas ju písať a chcel som si overiť či existuje a ako funguje tá možnosť.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ta možnosť funguje. proste si budeš dávať len 80% do nákladov-výdavkov.

    Oplatí sa mi neviesť knihu jázd ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.