Zavrieť

Porady

konateľ a poskytnutá záloha

prosím o radu, konatel našej s.r.o. - nie je v našej s.r.o. zamestnaný, vyberá z BU hotovost a náklady spoločnosti hradí len sporadicky. Prosim poradte, na aký účet účtovať - pohladavku voci nemu. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Slavena je offline (nepripojený) Slavena

    Bojovníčka Slavena
    Dobrý deň, v PÚ potrebujem vyriešiť takýto problém: Sro má pohľadávku voči spoločníkovi /výbery spoločníka z BU/ a zároveň voči tomu istému spoločníkovi má sro aj záväzok /spoločník zadotoval BÚ, vložila tam pri založení účtu nejaké prostriedky/. Použila som v prvom prípade 355/221 a v druhom prípade 221/365. Potrebujem vedieť, či sa dajú tieto dva účtu vzájomne medzi sebou vysporiadať, teda cez nejaký interný doklad na základe započítaní pohľadávok a záväzkov ako 365/355 ? Teda bez toho, aby to išlo cez BÚ alebo cez pokladňu. Ak je to hlúposť, prosím poraďte mi, ako mám tieto dva účty vyrovnať, ďakujem.

    Slavena je offline (nepripojený) Slavena

    Bojovníčka Slavena
    Nikto neporadí? Prosíííím.
    Naposledy upravil Slavena : 05.04.11 at 13:57 Dôvod: Pridala som ikonu "súrne", ....mohla som?

    Slavena je offline (nepripojený) Slavena

    Bojovníčka Slavena
    Slavena Pozri príspevok
    Dobrý deň, v PÚ potrebujem vyriešiť takýto problém: Sro má pohľadávku voči spoločníkovi /výbery spoločníka z BU/ a zároveň voči tomu istému spoločníkovi má sro aj záväzok /spoločník zadotoval BÚ, vložila tam pri založení účtu nejaké prostriedky/. Použila som v prvom prípade 355/221 a v druhom prípade 221/365. Potrebujem vedieť, či sa dajú tieto dva účtu vzájomne medzi sebou vysporiadať, teda cez nejaký interný doklad na základe započítaní pohľadávok a záväzkov ako 365/355 ? Teda bez toho, aby to išlo cez BÚ alebo cez pokladňu. Ak je to hlúposť, prosím poraďte mi, ako mám tieto dva účty vyrovnať, ďakujem.
    Nájde sa tu pre môj problém nejaká dobrá duša?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a prečo v tom vidíš problém. Ak ide o tú istú osobu - tak si mala hned účtovať najskôr vyrovnanie záväzku, ak ten existoval skôr a až po vyrovnaní účtovať dalšie výbery ako pohľadávku.
    A naopak.
    Ak je to zúčtované tak ako je, treba urobiť zápočet a zostatok podložiť nejakou Zmluvou alebo dohodou o spôsobe vyrovnania.
    Nech to spoločník podpíše.

    jenny5 je offline (nepripojený) jenny5

    jenny5
    Mám podobný problém. Spoločník poskytol od roku 2010 niekoľko dlhodobých bezúročných pôžičiek spoločnosti, ktoré sú zaúčtované na 479, niektoré boli na BU, niektoré do pokladne.
    Teraz by si chcel spoločník zobrať pre seba nejaký tovar z tovaru, ktorý je určený na predaj. Takže nám vznikne pohľadávka a chceli by sme ju vysporiadať s poskytnutou pôžičkou. Firma je taktiež platca DPH, takže musím vysporiadať aj DPH.
    Môžem na neho vystaviť faktúru, kde budem mať aj rozpis DPH a jej úhradu potom vysporiadať s poskytnutou pôžičkou?
    Vopred ďakujem za pomoc.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jenny5 Pozri príspevok
    Mám podobný problém. Spoločník poskytol od roku 2010 niekoľko dlhodobých bezúročných pôžičiek spoločnosti, ktoré sú zaúčtované na 479, niektoré boli na BU, niektoré do pokladne.
    Teraz by si chcel spoločník zobrať pre seba nejaký tovar z tovaru, ktorý je určený na predaj. Takže nám vznikne pohľadávka a chceli by sme ju vysporiadať s poskytnutou pôžičkou. Firma je taktiež platca DPH, takže musím vysporiadať aj DPH.
    Môžem na neho vystaviť faktúru, kde budem mať aj rozpis DPH a jej úhradu potom vysporiadať s poskytnutou pôžičkou?
    Vopred ďakujem za pomoc.
    Môžeš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.