Zavrieť

Porady

Vyradenie majetku

Potrebujem poradiť, ako vyradim prístroj, ktorý ešte nie je odpísaný a firma už zakúpila nový, výkonnejší, a dodavateľ ten starý neodpísaný zobral, akože výmena starý za nový. Na faktúre aj kúpnej zmluve je uvedený len ten nový a cena je vraj výhodnejšia, keďže ten starý si zobrali späť. Nemám ale na to žiadny doklad. Ako mám teraz vyradiť ten starý. Vyradiť, a zostatková cena je daňový alebo nedaňový náklad, keďže na to nemám doklad. Nový by som zaradila normálne ako je cena na faktúre. Poraďte prosím. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    niekde musí figurovať skutočnosť, že starý prístroj zobrali na výmenu.
    Ak nie je doklad, nech to konateľ napíše na faktúru PODPíšE SA.
    potom by som o zostatkovú cenu starého prístroja zvýšila cenu nového prístroja /kedže to bola výhodná kúpa a účelovo využitý starý prístroj na obstaranie nového/.

    Lucka33 je offline (nepripojený) Lucka33

    Lucka33
    Ďakujem za radu, ale zistila som nakoniec, že ten starý stroj, ktorého zostatková cena je 11.000 Eur vymenili preto, lebo sa prestal vyrábať nejaký material potrebný k chodu tohto stroja, t.j. je morálne zastaralý a v dnešnej dobe nepoužiteľný. Mám ho vyradiť z dôvodu likvidácie? Ak áno, je potom zostatková cena daňová ako uznaný daňový výdavok? Pokúsila by som sa od dodavateľskej firmy vypýtať nejaký posudok, z ktorého vyplýva, že je nepoužiteľný a preberací protokol, že ho prevzali. Bolo by to O.K.? ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.