Zavrieť

Porady

Zníženie príjmov - dobropis

Od 1.4 mám popri HPP živnosť. Fakturujem služby a predpokladal som ze za tento rok budem mat prijmy vo vyske 82 784 Sk. To je menej ako suma príjmov 12x6900 = 82800 Sk, od ktorej by som bol budúci rok povinný platiť si sociálne poistenie.
Nanešťastie som si nevšimol, že banka mi na mojom bežnom účte pripočítava úroky, spolu v tomto roku asi 50 Sk. Kvôli tomu mi príjmy presiahnu 82800 Sk a budem si musieť povinne platiť poistenie.
Existuje nejaká možnosť ako znížiť príjmy a obísť túto povinnosť?
Všetky príjmy išli cez účet na základe Fa. Uvažujem o dobropise, je to riešenie? Máte nejakú inú radu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Dobropis sa vystavuje v prípade reklam.atd... Nemôžeš vystaviť dobropis hoci kedy , ako ti to bude pasovať. Sú aj iné možnosti znížiť príjem. Skús viacej popísať ohľadom čoho podnikáš. Ak ti banka účtuje úroky, určite ti účtuje aj daň z úrokov a poplatky. Poplatky sú daň.výdavky a daň z úrokov sa používa na odpočet od daň.povinnosti za zdaň.obdobie. Skús si vyhľadať, ako znížiť príjmy aj tu na porade, už tu bolo o tom písané.

    lago je offline (nepripojený) lago

    lago
    Ake su tie ine moznosti znizit prijem ?
    Je mi jasne ako mozem znizit zaklad dane, ale neviem ako znizim v JU prijem, ak tento mam podchyteny vo vypisoch z uctu. A prave o znizenie prijmu (nie o znizenie zakladu dane) sa mi jedna. kvoli prekroceniu prijmu o 30 Sk "spadnem" do skupiny povinnych platcov socialneho poistenia od 1.7.2006.
    Stale plati, ze urok z BU je prijem, ktory sa musi zauctovat v JU aj ked uz bol zdaneny?

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    lago
    Ake su tie ine moznosti znizit prijem ?
    Je mi jasne ako mozem znizit zaklad dane, ale neviem ako znizim v JU prijem, ak tento mam podchyteny vo vypisoch z uctu. A prave o znizenie prijmu (nie o znizenie zakladu dane) sa mi jedna. kvoli prekroceniu prijmu o 30 Sk "spadnem" do skupiny povinnych platcov socialneho poistenia od 1.7.2006.
    Stale plati, ze urok z BU je prijem, ktory sa musi zauctovat v JU aj ked uz bol zdaneny?
    Pôvodný príspevok už tu nie je, takže v obecnej rovine:
    brutto príjem znižuje v JU len dobropis, ak sa vyskytne napr. z titulu Tvojej chybnej fakturácie výkonov. Tvojím príjmom nie je tiež preplatok odberateľa. Stane sa, že niekto uhradí vyššú čiastku ako mal. Tento preplatok je potrebné vrátiť ho na účet, z ktorého Ti bol, možno omylom, poslaný.
    Ak by sa takýto prípad, ako vyššie uvádzam vyskytol, bolo by slušné poslať odberateľovi aj príslušný doklad (dobropis, sprievodný list, ospravedlnenie za chybnú fakturáciu z Tvojej strany...).

    K úrokom banky: Príjmy sú príjmami ako každé iné. Daň, ktorú zrazí banka je preddavkom a vysporiada sa cestou daňového priznania, tj. zníži povinnosť k úhrade, resp. zvýši povinnosť DU vrátiť preplatok dane.

    Zníženie príjmov - dobropis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.