Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

Mám pravdu , že FO , ktorej príjem za rok 2010 nepresahoval 2000€ , nemusí podávať daňové priznanie ?!
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

APorubska Pozri príspevok
Mám pravdu , že FO , ktorej príjem za rok 2010 nepresahoval 2000€ , nemusí podávať daňové priznanie ?!
ÁNo, nemá povinnosť podania.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

APorubska Pozri príspevok
Mám pravdu , že FO , ktorej príjem za rok 2010 nepresahoval 2000€ , nemusí podávať daňové priznanie ?!
presnejšie, do polovice výšky nezdaniteľnej časti ročne čo je 2012,85 € za rok 2010, sa nemusí podávať DP
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

nemá povinnosť, ale ak je tam nejaká strhnutá daň, je možnost jej vrátenia..
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

APorubska Pozri príspevok
Mám pravdu , že FO , ktorej príjem za rok 2010 nepresahoval 2000€ , nemusí podávať daňové priznanie ?!
Nemusí, ale ak mala zrazenú daň, tak ak je to st. dôchodca k 1.1. a príjem je do výšky 2012,85 €, alebo FO, ktorá si uplatní NČZD – tak sa jej oplatí, lebo sa jej zrazená daň vráti.
2 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

a čo ak manželka dosiahla za 4 mesiace príjem 2300 Eur / viac ako polovica nezdanit. časťi/ - ostatné mesiace bola nezamestnaná. Ale zároveň manžel si na ňu uplatnil nezdaniteľnú časť vo svojom DP? Má manželka povinnosť podať aj sama daňové priznanie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

timejka200 Pozri príspevok
a čo ak manželka dosiahla za 4 mesiace príjem 2300 Eur / viac ako polovica nezdanit. časťi/ - ostatné mesiace bola nezamestnaná. Ale zároveň manžel si na ňu uplatnil nezdaniteľnú časť vo svojom DP? Má manželka povinnosť podať aj sama daňové priznanie?
Má.
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

timejka200 Pozri príspevok
a čo ak manželka dosiahla za 4 mesiace príjem 2300 Eur / viac ako polovica nezdanit. časťi/ - ostatné mesiace bola nezamestnaná. Ale zároveň manžel si na ňu uplatnil nezdaniteľnú časť vo svojom DP? Má manželka povinnosť podať aj sama daňové priznanie?
Musí podať DP, a manžel si hádam uplatnil len rozdiel medzi nezdaniteľnou čiastkou a jej príjmom.
Naposledy upravil Xanti : 03.03.11 at 12:09
2 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Xanti Pozri príspevok
Musí podať DP, a manžel si hádam uplatnil len rozdiel medzi nezdaniteľnou čiastkou a jej mzdou.
poopravím, nie mzdou, ale jej príjmom.. lebo do príjmu ide aj napr. príspevok z úradu práce..
2 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Mala som sa exaktnejšie vyjadriť.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

niééé, tvoje vyjadrovanie sa je excelentné...
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

áno manžel si uplatnil len tren rozdiel...)
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

čiže ona si vo svojom DP uplatní celú nezdaniteľnú časť?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

timejka200 Pozri príspevok
čiže ona si vo svojom DP uplatní celú nezdaniteľnú časť?
áno, ona si uplatňuje celú NČ 4025,70
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ďakujem pekne:))
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ak som zamestnancovi urobila ročné zúčtovanie dane a už som mu aj vrátila vo februárovej výplate. Lenže mi teraz doniesol ešte jedno potvrdenie , toré mu zaslali ohľadom dohody ktorú mal niekde inde. Môže si podať Dodatočné DP s tým že ja jej vystavím ročnézúčovanie dane?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

timejka200 Pozri príspevok
ak som zamestnancovi urobila ročné zúčtovanie dane a už som mu aj vrátila vo februárovej výplate. Lenže mi teraz doniesol ešte jedno potvrdenie , toré mu zaslali ohľadom dohody ktorú mal niekde inde. Môže si podať Dodatočné DP s tým že ja jej vystavím ročnézúčovanie dane?
Zamestnancovi vystavíš kopiu RZD, ktorá bude podkladom k DP typu A (nie som si ista, keď je to ešte v termíne, či ide o opravné alebo dodatočné).
0 0
barca.c27 barca.c27

barca.c27 je offline (nepripojený) barca.c27

Dobré ráno, chcem sa spýtať , či to že netreba podať daňové priznanie do výšky príjmu 2012 euro platí aj pre živnostníkov. Ďakujem
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
veronikasad Pozri príspevok
Zamestnancovi vystavíš kopiu RZD, ktorá bude podkladom k DP typu A (nie som si ista, keď je to ešte v termíne, či ide o opravné alebo dodatočné).
Podľa mňa to bude riadne priznanie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

barca.c27 Pozri príspevok
Dobré ráno, chcem sa spýtať , či to že netreba podať daňové priznanie do výšky príjmu 2012 euro platí aj pre živnostníkov. Ďakujem
ÁNo, platí.
§ 32
Daňové priznanie
(1) Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), s výnimkou uvedenou v odseku 4. Daňové priznanie je povinný podať aj daňovník, ktorého zdaniteľné príjmy za zdaňovacie obdobie nepresiahli 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), ale vykazuje daňovú stratu. Do sumy zodpovedajúcej 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a) sa nezahŕňajú príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, ak

a) vybraním tejto dane je splnená daňová povinnosť (§ 43 ods. 6) alebo
b) daňovník neuplatní postup podľa § 43 ods. 7.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

čiže keď to odovzdá do konca marca tak to bude len opravné daňové priznanie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať