Zavrieť

Porady

príjem za r.2010

Pekný deň (večer) prejem, robím si daňové priznanie a nie je mi jasná jedna vec. V januári a februári som robila na živnosť. Zaplatené za svoju prácu som dostala vo februári a v marci, tak ako v zamestnaní nasledujúci mesiac. V januári mi zaplatili za december predchádzajúceho roku. Aký príjem si mám dať do daňového priznania? Za všetky tie tri mesiace, alebo len za dva, kedže som robila len dva mesiace? (Nerobím účtovníctvo, výdavky si uplatňujem paušálne.)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Ako príjem uvediete skutočne obdržané príjmy v roku 2010.
    (Predpokladám, že aj ten príjem za december bol rámci živnosti.)

    lvs je offline (nepripojený) lvs

    lvs
    Príjem za december bol tiež zo živnosti.
    Takže ak dám do daňového priznania príjem za 3 mesiace, čo mám uviecť v tabuľke č.1: Počet mesiacov vykonávania činnosti....atd. Príjem som síce mala za 3 mesiace,ale na živnosť som v r. 2010 pracovala len 2 mesiace.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Si síce ...ale poradím. Vyber si na prvej strane Porady jednu z kategórií, z ktorej chceš mať zodpovedanú otázku...napr . Jednoduché účtovníctvo. Tam na ľavej strane hore nad témami a zároveň v riadku , kde vpravo sú strany...nájdeš ikonku Nová téma. Na ňu klikneš a zadávaš.
    Ale ....dala si si najprv do vyhľadávacieho okienka, či taká téma nie je už založená?

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    lvs Pozri príspevok
    Príjem za december bol tiež zo živnosti.
    Takže ak dám do daňového priznania príjem za 3 mesiace, čo mám uviecť v tabuľke č.1: Počet mesiacov vykonávania činnosti....atd. Príjem som síce mala za 3 mesiace,ale na živnosť som v r. 2010 pracovala len 2 mesiace.
    Živnosť si na konca februára zrušila alebo pozastavila? Ak áno..uvedieš dva mesiace, ak si ju nezrušila uvedieš celý čas po ktorý živnosť trvala....napr. celý rok.

    gardenia je offline (nepripojený) gardenia

    znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac gardenia
    Daniela, díky moc.

    gardenia je offline (nepripojený) gardenia

    znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac gardenia
    Prepáčte, že sa sem miešam, ale nenapísali by ste mi niekto, ako mám založiť novú tému? Úplne som zabudla, kde sa to píše, ani nevidím nič také, kde by som mala kliknúť. Ďakujem vopred.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.