Zavrieť

Porady

danove priznanie - brigadnici

Dobry den,
chcela by som sa spytat,ze nad aku ciastku moze podat brigadnik danove priznanie, ktory si privyrabal tu na SR..minuly rok bola tiez suma no uz si ju nepamatam...a ake danove priznanie by mal vypisat? akeho typy? a do konca marca sa odovzdavaju danove priznania,ze?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    slniecko22 Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcela by som sa spytat,ze nad aku ciastku moze podat brigadnik danove priznanie, ktory si privyrabal tu na SR..minuly rok bola tiez suma no uz si ju nepamatam...a ake danove priznanie by mal vypisat? akeho typy? a do konca marca sa odovzdavaju danove priznania,ze?
    Do sumu zárobku 2 012,85 Eur nie je povinnosť podávať daňové priznanie.
    Inak, veľmi málo informácií na fundovanú odpoveď.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    slniecko22 Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcela by som sa spytat,ze nad aku ciastku moze podat brigadnik danove priznanie, ktory si privyrabal tu na SR..minuly rok bola tiez suma no uz si ju nepamatam...a ake danove priznanie by mal vypisat? akeho typy? a do konca marca sa odovzdavaju danove priznania,ze?
    Ten brigádnik je študent? Aký tip dohody mal uzavretý?
    Inak DP môže podať vždy, dôležité je , kedy musí a musí ako píše rodina ak presiahne príjem 2012,85. Pre študenta je výhodné podať DP, lebo má nárok na celú NČZD a tým pádom mu vznikne preplatok a vráti sa mu zaplatená daň / ak ovšem nemal podpísané vyhlásenie / Ak má príjmy len z dohody,podáva DP typ A.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    miselko Pozri príspevok
    dobry den proim vas kam mam napisat do danoveho priznania uhrn preddavkov na dan? mam potvrdenie o prijmoch a tam je napisane v riadku 5 uhrn preddavkov na dan a kam to mam napisat do nanoveho priznania dakujem
    Ak je to DP typ B tak do r. 101 ak je to typ A tak do r. 62.

    miselko je offline (nepripojený) miselko

    miselko
    dobry den proim vas kam mam napisat do danoveho priznania uhrn preddavkov na dan? mam potvrdenie o prijmoch a tam je napisane v riadku 5 uhrn preddavkov na dan a kam to mam napisat do nanoveho priznania dakujem

    stefania71 je offline (nepripojený) stefania71

    stefania71
    Dobrý deň.
    Študent mal v r.2010 v letných mesiacoch DoVP. Dva mesiace platil preddavkovú daň a jeden mesiac mal zrážkovú daň. Má právo požiadať v ročnom zúčtovaní o vrátenie obidvoch daní?
    Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    stefania71 Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Študent mal v r.2010 v letných mesiacoch DoVP. Dva mesiace platil preddavkovú daň a jeden mesiac mal zrážkovú daň. Má právo požiadať v ročnom zúčtovaní o vrátenie obidvoch daní?
    Ďakujem
    ano, treba správne vyplniť DP.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    stefania71 Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Študent mal v r.2010 v letných mesiacoch DoVP. Dva mesiace platil preddavkovú daň a jeden mesiac mal zrážkovú daň. Má právo požiadať v ročnom zúčtovaní o vrátenie obidvoch daní?
    Ďakujem
    Áno, podá sa DP, uplatní si 4025,70 € ako NČ a dane sa mu vrátia.
    Dobrý deň, chcem sa opýtať tento rok som brigádovala v dvoch spoločnostiach, v oboch som mala uzavretú dohodu o vykonávaní práce študenta v rozsahu 80 hod za mesiac. V jednej firme som si podpísala vyhlásenie, čiže tam mi daň nestrhli a zarobila som si 1880 € a v druhej som robila len dva mesiace a tam mi daň strhli len za jeden mesiac a zarobila som si 256 €. Keďže presahujem čiastku tých 2012 € len o 124 € musím podať daňové priznanie?a ak áno tak tam mám zahrnúť všetky tieto príjmy, nevadí že to je z viacerých podnikov?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    môžeš podať aj DP, popr. požiadať jedného zo zamestnávateľov o RZD, preddavok na daň, kt. ti zrazili ti vrátia.....
    Existuje nejaký návod ako vyplním daňové priznanie?
    Viem že som podpisoval "Dohodu o brigadnickej praci študenta" a dostal som "potvrdenie o prijmoch fyz. osoby zo zavislej činnosti" . Je to ok?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    robrox_flash Pozri príspevok
    Existuje nejaký návod ako vyplním daňové priznanie?
    Viem že som podpisoval "Dohodu o brigadnickej praci študenta" a dostal som "potvrdenie o prijmoch fyz. osoby zo zavislej činnosti" . Je to ok?
    toho účtovníka si z profilu odstráň.......
    odpoveĎ na otázku je to ok, je to v súlade so zákonom......

    papierovú verziu DP typ A (kt. ešte na DU nie je k dispozícií) , a pri nej máš aj pokyny na vyplňanie tlačiva...
    Katy a R ... veď už minulý týždeň boli (aj B-čkové)..

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    robrox_flash Pozri príspevok
    Existuje nejaký návod ako vyplním daňové priznanie?
    Viem že som podpisoval "Dohodu o brigadnickej praci študenta" a dostal som "potvrdenie o prijmoch fyz. osoby zo zavislej činnosti" . Je to ok?
    Ešte máš 4 dni na to, aby si požiadal zamestnávatela o vykonanie Ročného zúčtovania dane. DP typu A vtedy nepodávaš.
    profil upraveny Ja
    to chcem online vyplnit nejako.
    nakolko sa v mieste trvaleho bydliska nenachadzam, je nejaka moznost ako podat danove priznanie "na dialku"?
    Pokiaľ požiadam zamestnávatela o vykonanie Ročného zúčtovania dane tak mi preddavky vratia?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    robrox_flash Pozri príspevok
    profil upraveny Ja
    to chcem online vyplnit nejako.
    nakolko sa v mieste trvaleho bydliska nenachadzam, je nejaka moznost ako podat danove priznanie "na dialku"?
    Pokiaľ požiadam zamestnávatela o vykonanie Ročného zúčtovania dane tak mi preddavky vratia?
    - čo tak pošta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.