Zavrieť

Porady

DP za r.2010 pre študenta

Prosím poradte študentovi, vypĺňa daňové priznanie FO typ B (na stránke financií.sk, excel vyplňanie), má príjem:
1.) zo závislej činnosti: preddavkovú daň par.35 zákona + zrážkovú daň par.43
2.) stavebné sporenie

Postupovala som nasledovne:
V.oddiel r.34 úhrn príjmov zo zč
r.37 základ dane = úhrn príjmov

VII.oddiel r.2 úroky zo stavebného sporenia
r.10 = r.2

str.5 r.46 = r.10
r.48 základ dane čo mi vychádza r.48=r.46=r.10

IX.oddiel výpočet základu dane
r.58 = r.37
r.60 = r.48
r.62 mi vypočítalo: r.62 = r.60
r.64 = r.62
r.66 = r.64
r.67 = r.66
a r.68 by mal byť r58+r.67, ale mne vypočítalo rozdiel týchto riadkov

X.oddiel r.69 = r.69
r.70= 4025,70
r.76 = 4025,70
potom daňová povinnosť mi vychádza 0, ale aj preplatok 0

Kde sa zapisuje odvedená zrážková daň a preddavková ako aj daň z úrokov + štátnej prémie?

Neviem či som to napísala zrozumiteľne...? prosím súrne o odpoveď.
Ďakujem


Prepáčte, ale musím sa vrátiť k môjmu problému. Včera som bola spokojná s vyplnením tlačiva, no dnes mám pochybnosti, tak sa chcem utvrdiť v správnosti.
Napísala som dobre, keď som úroky+štát.prémiu zo stavebného sporenia dala do VII.oddielu r.2
?
Naposledy upravil uliana : 06.03.11 at 13:17 Dôvod: ďalšia otázka
Usporiadat
56800 56800

56800 je offline (nepripojený) 56800

uliana ja si robím DP aj dcere - študentke cez kros stiahni si program pre DP - je to zdarma
hodila som Ti tu link, ale nechce ma pustiť , lebo som nová a má tu ešte malo príspevkov
0 0
uliana uliana

uliana je offline (nepripojený) uliana

56800 Pozri príspevok
uliana ja si robím DP aj dcere - študentke cez kros stiahni si program pre DP - je to zdarma
hodila som Ti tu link, ale nechce ma pustiť , lebo som nová a má tu ešte malo príspevkov
OK, však nevidím tu žiaden link.
rada by som dostala takú lopatystickú odpoveď, kam písať zrážkovú a preddavkovú daň zo zč a kam daň z úrokov zo stavebného sporenia, aby na konci nebol preplatok 0 ale skutočne odvedené dane.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a skúšala si na drsr.sk?
lebo polopatisticky - to by som najskor musela nahodiť ja, zistiť, o čo ide, najst riešenie a potom ti to tu lopatisticky vypísať.......
toľko času nemám.
A tie odporúčané pomôcky sú fakt dobré, plus pri vyplnovaní čítať aj poučenie - krok za krokom a urobíš to.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

r.101 - preddavková daň
r. 99 - zrážková daň (sem daj aj zo zamestnania aj z úrokov zrážk.daň)
0 0
56800 56800

56800 je offline (nepripojený) 56800

uliana Pozri príspevok
OK, však nevidím tu žiaden link.
rada by som dostala takú lopatystickú odpoveď, kam písať zrážkovú a preddavkovú daň zo zč a kam daň z úrokov zo stavebného sporenia, aby na konci nebol preplatok 0 ale skutočne odvedené dane.
musela som vymazať, iná ma nepustilo
0 0
uliana uliana

uliana je offline (nepripojený) uliana

Andyke Pozri príspevok
r.101 - preddavková daň
r. 99 - zrážková daň (sem daj aj zo zamestnania aj z úrokov zrážk.daň)
Veľmi pekne ďakujem
0 0
56800 56800

56800 je offline (nepripojený) 56800

podla mňa r.99 - daň z úrokov
r.101 - zo závislej činnosti
0 0
uliana uliana

uliana je offline (nepripojený) uliana

KEJKA Pozri príspevok
a skúšala si na drsr.sk?
lebo polopatisticky - to by som najskor musela nahodiť ja, zistiť, o čo ide, najst riešenie a potom ti to tu lopatisticky vypísať.......
toľko času nemám.
A tie odporúčané pomôcky sú fakt dobré, plus pri vyplnovaní čítať aj poučenie - krok za krokom a urobíš to.
Tak skúsila som a fajn, šlo to, len dúfam, že správne. Ďakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
gratulujem
0 0
uliana uliana

uliana je offline (nepripojený) uliana

uliana Pozri príspevok
Tak skúsila som a fajn, šlo to, len dúfam, že správne. Ďakujem.

Prepáč, ale musím sa vrátiť k môjmu problému. Včera som bola spokojná s vyplnením tlačiva, no dnes mám pochybnosti, tak sa chcem utvrdiť v správnosti.
Napísala som dobre, keď som úroky+štát.prémiu zo stavebného sporenia dala do VII.oddielu r.2
?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

uliana Pozri príspevok
Prepáč, ale musím sa vrátiť k môjmu problému. Včera som bola spokojná s vyplnením tlačiva, no dnes mám pochybnosti, tak sa chcem utvrdiť v správnosti.
Napísala som dobre, keď som úroky+štát.prémiu zo stavebného sporenia dala do VII.oddielu r.2 ?
prečo aj štátnu prémiu ? Z tej nemáš zrazenú daň z úrokov.
0 0
uliana uliana

uliana je offline (nepripojený) uliana

veronikasad Pozri príspevok
prečo aj štátnu prémiu ? Z tej nemáš zrazenú daň z úrokov.
Dobre, takže nemám dávať štátnu prémiu? a čo vernostný bonus, ani ten?
Považovala som tieto položky za príjem resp. iné výnosy tak ako úroky.
0 0
uliana uliana

uliana je offline (nepripojený) uliana

odpovie mi niekto ako je to so stavebným sporením a daňovým priznaním študenta, kam zapísať a čo, prosííím
0 0
56800 56800

56800 je offline (nepripojený) 56800

zapíš tam len úroky, ináč by Ti zase nevyšla dobre daň
0 0
56800 56800

56800 je offline (nepripojený) 56800

ináč k DP študenta prikladáš aj kópie: rodného listu, potvrdenie o návšteve školy aj výpisu zo stav. sporenia to dúfam vieš
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

56800 Pozri príspevok
ináč k DP študenta prikladáš aj kópie: rodného listu, potvrdenie o návšteve školy aj výpisu zo stav. sporenia to dúfam vieš
prečo ? Doklady prikladá len rodič, ak žiada o DB
0 0
56800 56800

56800 je offline (nepripojený) 56800

ved DP si predkladá študent samostane na DÚ. Ja to robím dcére študentke VŠ a tak to vyžadovali
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

56800 Pozri príspevok
ved DP si predkladá študent samostane na DÚ. Ja to robím dcére študentke VŠ a tak to vyžadovali
Neverím, že to od teba pýtali. (okrem potvrdenia o výške vyplateného úroku). Nárok na NČZD má aj kojenec (DP podáva rodič).
0 0
56800 56800

56800 je offline (nepripojený) 56800

áno tak som to davala. a ako dokažeš, že máš nárok, že taká osoba jestvuje? No prave pracujem na tohtoročnom DP, tak som zvedavá čo budú požadovať
0 0
uliana uliana

uliana je offline (nepripojený) uliana

56800 Pozri príspevok
áno tak som to davala. a ako dokažeš, že máš nárok, že taká osoba jestvuje? No prave pracujem na tohtoročnom DP, tak som zvedavá čo budú požadovať
minulý rok si študentka podávala DP (príjmy z dohody ) a prikladala výpis príjmov od zamestnávateľa, dochádzku školy-nepamätám ale kopiu rod.listu nevyžadovali.

Tento rok si chce uplatniť aj stavebné sporenie a tak musí vypĺnať daňové typu B a stále som nedostala odpoveď či som správne zapísala stavebné sporenie do VII.oddielu
0 0
Načítať ďalšie