Zavrieť

Porady

DP za r.2010 pre študenta

Prosím poradte študentovi, vypĺňa daňové priznanie FO typ B (na stránke financií.sk, excel vyplňanie), má príjem:
1.) zo závislej činnosti: preddavkovú daň par.35 zákona + zrážkovú daň par.43
2.) stavebné sporenie

Postupovala som nasledovne:
V.oddiel r.34 úhrn príjmov zo zč
r.37 základ dane = úhrn príjmov

VII.oddiel r.2 úroky zo stavebného sporenia
r.10 = r.2

str.5 r.46 = r.10
r.48 základ dane čo mi vychádza r.48=r.46=r.10

IX.oddiel výpočet základu dane
r.58 = r.37
r.60 = r.48
r.62 mi vypočítalo: r.62 = r.60
r.64 = r.62
r.66 = r.64
r.67 = r.66
a r.68 by mal byť r58+r.67, ale mne vypočítalo rozdiel týchto riadkov

X.oddiel r.69 = r.69
r.70= 4025,70
r.76 = 4025,70
potom daňová povinnosť mi vychádza 0, ale aj preplatok 0

Kde sa zapisuje odvedená zrážková daň a preddavková ako aj daň z úrokov + štátnej prémie?

Neviem či som to napísala zrozumiteľne...? prosím súrne o odpoveď.
Ďakujem


Prepáčte, ale musím sa vrátiť k môjmu problému. Včera som bola spokojná s vyplnením tlačiva, no dnes mám pochybnosti, tak sa chcem utvrdiť v správnosti.
Napísala som dobre, keď som úroky+štát.prémiu zo stavebného sporenia dala do VII.oddielu r.2
?
Naposledy upravil uliana : 06.03.11 at 13:17 Dôvod: ďalšia otázka
Usporiadat
56800 56800

56800 je offline (nepripojený) 56800

áno v odd.VII a riadok 2. a písala som nie dochádzku ale potvrdenie o návšteve školy . t.j. že je študentkou
0 0
uliana uliana

uliana je offline (nepripojený) uliana

veronikasad Pozri príspevok
prečo aj štátnu prémiu ? Z tej nemáš zrazenú daň z úrokov.
veronikasad, dnes som prepočítala z výpisov stavebného sporenia zrazené dane z úrokov a je v ňom započítaná aj štátna prémia za r.2009 vyplatená vo februári 2010 a tiež úrokový bonus
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

uliana Pozri príspevok
veronikasad, dnes som prepočítala z výpisov stavebného sporenia zrazené dane z úrokov a je v ňom započítaná aj štátna prémia za r.2009 vyplatená vo februári 2010 a tiež úrokový bonus
netvrdila som, že štátna prémia sa neuročí. Ale suma štátnej prémie sa neuvádza v DP. Tam uvedieš len sumu úrokov a zrazenú daň.
Asi sme sa nepochopili.
0 0
olga84 olga84

olga84 je offline (nepripojený) olga84

Áno, súhlasím. Uvádza sa len suma úrokov a zrazená daň. Doloží sa kópia výpisu zo stavebného sporenia, kde sú tieto sumy uvedené. Potvrdenie o návšteve školy, že je študentka sa neprikladá.
0 0
56800 56800

56800 je offline (nepripojený) 56800

veronikasad Pozri príspevok
netvrdila som, že štátna prémia sa neuročí. Ale suma štátnej prémie sa neuvádza v DP. Tam uvedieš len sumu úrokov a zrazenú daň.
Asi sme sa nepochopili.
presne tak. Dnes som bola odniesť DP dcere študentke - zobrali kopiu stav. sporenia a tiež potvrdenie , že je študentkou, ktoré vydáva škola.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

56800 Pozri príspevok
presne tak. Dnes som bola odniesť DP dcere študentke - zobrali kopiu stav. sporenia a tiež potvrdenie , že je študentkou, ktoré vydáva škola.
To potvrdenie o návšteve školy od teba pýtali, alebo len nepovedali že ho nechcú, keď bolo priložené ? (lebo medzi povinnými prílohami v poučení taký doklad nenájdeš - okrem nároku na DB)
0 0
uliana uliana

uliana je offline (nepripojený) uliana

veronikasad Pozri príspevok
netvrdila som, že štátna prémia sa neuročí. Ale suma štátnej prémie sa neuvádza v DP. Tam uvedieš len sumu úrokov a zrazenú daň.
Asi sme sa nepochopili.
Asi sa v tom zbytočne vŕtam, ale nevadí keď tam nebude uvedená skutočná suma z ktorej bola daň odvedená ale iba úroky, lebo ich výška je smiešna a vo výpise je napísané:
úroky - sporenie.........suma € (suma=úroky+štát.prémia, tak je to uvedené)
daň zrážkou...............suma €

Tak mám odčítať od sumy štát.prémiu aby som dostala úroky, alebo nechať tak, keď už to mám vyplnené takto.
prosím o trpezlivosť so mnou
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

uliana Pozri príspevok
Asi sa v tom zbytočne vŕtam, ale nevadí keď tam nebude uvedená skutočná suma z ktorej bola daň odvedená ale iba úroky, lebo ich výška je smiešna a vo výpise je napísané:
úroky - sporenie.........suma € (suma=úroky+štát.prémia, tak je to uvedené)
daň zrážkou...............suma €

Tak mám odčítať od sumy štát.prémiu aby som dostala úroky, alebo nechať tak, keď už to mám vyplnené takto.
prosím o trpezlivosť so mnou
Z akej stavebnej sporitelne máš výpis ? Lebo PSS-ka má na výpise úrok a daň z úroku (19 %).

Do r.2 odd.VII. uvedieš sumu z ktorej je počítaný 19 % daň z úrokov (ako to máš nazvané vo výpise neviem)
0 0
uliana uliana

uliana je offline (nepripojený) uliana

veronikasad Pozri príspevok
Z akej stavebnej sporitelne máš výpis ? Lebo PSS-ka má na výpise úrok a daň z úroku (19 %).

Do r.2 odd.VII. uvedieš sumu z ktorej je počítaný 19 % daň z úrokov (ako to máš nazvané vo výpise neviem)
Mám PSS len v r.2010 bola cieľová suma prerozdelená takže mám dva výpisy.
V 1.výpise je :
úroky - sporenie............. +0,40€
daň zrážkou................... -10,61€
úrokový bonus 2001........ +55,51€

v 2.výpise je :
štát.prémia 2009............ +66,39€
úroky - sporenie............. +69,15€
daň zrážkou.................. -13,13€
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

V odd VII. DP uvedieš súčet súm 0,40 + 55,51 + 69,15

do r. 99 zrazenú daň z úrokov 10,61 + 13,13
0 0
uliana uliana

uliana je offline (nepripojený) uliana

veronikasad Pozri príspevok
V odd VII. DP uvedieš súčet súm 0,40 + 55,51 + 69,15

do r. 99 zrazenú daň z úrokov 10,61 + 13,13
OK, presne takto to mám, bo keby tam boli iba úroky, matematicky by mi to nesedelo ( v účtovníctve sa veľmi nevyznám ).
Dík za trpezlivosť
0 0
Sosa Sosa

Sosa je offline (nepripojený) Sosa

Študent pracujúci na DoBPŠ: a) dosiahol príjmy 2917€. Mal podpísané prehlásenie o nezdaniteľnej časti na daňovníka. Z uvedených príjmov podľa § 35 zaplatil preddavky na daň vo výške 60,62. Tým by uvedené príjmy boli vysporiadané.
b)vyhral poukážky vo výške 1500€.
Musí podať daňové priznanie?
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Pri vyplňaní tlačiva B mám taký istý problém ako uliana.Ide o študentku. Daň z úrokov zo stavebka + zrážková daň.Všetko mi bolo jasné až po riadok 99. Do tohto riadku som uviedla spočítanú daň za stavebné sporenie aj zrážkovú daň . Vznikol preplatok, ktorý som uviedla na riadku 106 a tento bude aj daňovým úradom vrátený. Je to správne?
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

nikto mi neodpovie?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ivana 1511 Pozri príspevok
Pri vyplňaní tlačiva B mám taký istý problém ako uliana.Ide o študentku. Daň z úrokov zo stavebka + zrážková daň.Všetko mi bolo jasné až po riadok 99. Do tohto riadku som uviedla spočítanú daň za stavebné sporenie aj zrážkovú daň . Vznikol preplatok, ktorý som uviedla na riadku 106 a tento bude aj daňovým úradom vrátený. Je to správne?
Nezabudni ešte na vyplnenie odd. XVI.
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Ďakujem, nezabudnem veď to je pre študentku to najdôležitejšie.
Len som si nebola istá, či to môžem zrátať do riadku 99 zrážkovú daň a zo stavebka. Ale inde mi to nepasovalo vôbec. Nevenujem sa veľmi daňovému priznaniu, ak tak len ojedinele A ale B prvý raz. Robím len jedno a aj to pre moju dcéru.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ivana 1511 Pozri príspevok
Ďakujem, nezabudnem veď to je pre študentku to najdôležitejšie.
Len som si nebola istá, či to môžem zrátať do riadku 99 zrážkovú daň a zo stavebka. Ale inde mi to nepasovalo vôbec. Nevenujem sa veľmi daňovému priznaniu, ak tak len ojedinele A ale B prvý raz. Robím len jedno a aj to pre moju dcéru.
ano, je to OK
0 0