Zavrieť

Porady

Materské a daňové priznanie

Ahojte poraďáci,
prosím o radu. V roku 2010 som bola do 13.10.2010 zamestnaná od 14.10.2010 nástup na materskú dovolenku, od nástupu na materskú do 31.12.10 som poberala materské, v novembri 2010 sa mi narodilo dieťa.
Chcem si urobiť daňové priznanie - zamestnávateľ mi ho nespraví. Mám potvrdenie o príjme kde čiastkový základ dane je 3002,78 EUR toto potvrdenie je za obdobie 1 -10 / 2010. Potrebujem k danovému priznaniu potvrdenie od Sociálnej poisťovne o vyplatenej materskej za obdobie 11-12/2010?
Prečítala som už všeličo a neviem či som správne pochopila ale podľa mna si urobím daňové podľa potrvdenia od zamestnávateľa, vyplatené materské nebudem zahŕňať do príjmov, vznikne mi nárok na odpočitateľnú položku v plnej výške tj. 4025,70 EUR a vzniká mi nárok na daňový bonus za mesiace november - december v sume spolu 40,04 EUR. K daňovému priložím potvrdenie od zamestnávateľa a kópiu rodného listu dieťaťa.
Prosím opravte ma ak som niečo pochopila zle, vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea26 je offline (nepripojený) bea26

    Matka 2 detí bea26
    Potrebuješ potvrdenie od sociálnej poisťovni. Materská sa tiež zahrňa do prijmu. Nezdaniteľná čiastka bude 4025,70.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    barboraaa Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    prosím o radu. V roku 2010 som bola do 13.10.2010 zamestnaná od 14.10.2010 nástup na materskú dovolenku, od nástupu na materskú do 31.12.10 som poberala materské, v novembri 2010 sa mi narodilo dieťa.
    Chcem si urobiť daňové priznanie - zamestnávateľ mi ho nespraví. Mám potvrdenie o príjme kde čiastkový základ dane je 3002,78 EUR toto potvrdenie je za obdobie 1 -10 / 2010. Potrebujem k danovému priznaniu potvrdenie od Sociálnej poisťovne o vyplatenej materskej za obdobie 11-12/2010? k svojmu DP nepotrebuješ potvrdenie zo SP. Materské nie je zdanitelný príjem.
    Prečítala som už všeličo a neviem či som správne pochopila ale podľa mna si urobím daňové podľa potrvdenia od zamestnávateľa, vyplatené materské nebudem zahŕňať do príjmov, vznikne mi nárok na odpočitateľnú položku v plnej výške tj. 4025,70 EUR a vzniká mi nárok na daňový bonus za mesiace november - december v sume spolu 40,04 EUR. K daňovému priložím potvrdenie od zamestnávateľa a kópiu rodného listu dieťaťa. ano, splňaš podmienky pre výplatu DB.
    Prosím opravte ma ak som niečo pochopila zle, vopred ďakujem.
    odpoveď v texte

    barboraaa je offline (nepripojený) barboraaa

    barboraaa
    Ďakujem Veronika,
    presne tak ako si mi to napísala som aj ja pochopila články ktoré som k tejto problematike čítala len ma zmiatla odpoveď vyššie že materské sa mi zahŕňa do príjmu?!?!? Výška odpočitateľnej položky je správna v sume 4025,70EUR? Ďakujem

    Materské a daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.