Zavrieť

Porady

príjmy zo zahraničia

Dobrý deň, chcem sa spýtať, ak bol človek zamestnaný v ČR na pracovnú zmluvu 3 mesiace , približný príjem 12 000 ČK tak musí podať daňové priznanie? aké sú podmienky? a kde ho má podať v SR či v ČR, prosím o skorú odpoveď.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Všetky jeho príjmy za r. 2010 musí spočítať a až v tom prípade nemusí DP podať, ak ich výška nepresiahla hranicu 2012,85 €.
    Do súhrnu príjmov nemusí započítať príjem, z ktorých daň bola zrazená podľa § 43(zrážková daň) a tým daň aj vysporiadaná a to v tom prípade, ak túto daň podľa § 43 ods. 7 nebude považovať za preddavkovú.
    Naposledy upravil Marína : 27.03.11 at 15:30

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Anka Ha Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa spýtať, ak bol človek zamestnaný v ČR na pracovnú zmluvu 3 mesiace , približný príjem 12 000 ČK tak musí podať daňové priznanie? aké sú podmienky? a kde ho má podať v SR či v ČR, prosím o skorú odpoveď.

    Ďakujem
    Musí požiadať o zaslanie potvrdenia o príjme zo závislej činnosti z Čiech, ak bol zamestnaný aj na SK, tak aj odtiaľ, a podať daňové priznanie typ A. Ak bol na SK živnostník, tak podáva tlačivo DP typ B.

    Anka Ha je offline (nepripojený) Anka Ha

    Anka Ha
    mondes Pozri príspevok
    Musí požiadať o zaslanie potvrdenia o príjme zo závislej činnosti z Čiech, ak bol zamestnaný aj na SK, tak aj odtiaľ, a podať daňové priznanie typ A. Ak bol na SK živnostník, tak podáva tlačivo DP typ B.
    bol len v CZ ...musí? neplatí tá hranica čo aj na SR do ktorej nemusí podať daňové priznanie?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Anka Ha Pozri príspevok
    bol len v CZ ...musí? neplatí tá hranica čo aj na SR do ktorej nemusí podať daňové priznanie?
    Áno, jasné, máte pravdu. Ak nemá príjem vyšší ako 2012,85 (4025,7/2), nemusí podať DP. (Ja som automaticky počítala príjem v eurách).

    johanka12 je offline (nepripojený) johanka12

    johanka12
    Ahojte,
    ak pracoval na dohodu 3 mesiace v CR v podstate len vikendy - prijem z CR 13300 czk v prepocte 336,27 eur musi to zaratat do DP ked prijem z CR nepresiahol 2012,85 eur .Na Slovensku zamestnaný na tpp. cely rok 2010.

    Dakujem za odpoved

    johanka12 je offline (nepripojený) johanka12

    johanka12
    Dakujem Marina za odpoved

    chcem sa spytat este jednu otazku dostal iba obycajne potvrdenie napisane vo worde o pripísaní sumy na ucet za vykonavanie domoveho dovernika tuto sumu uvediem v DP FO B v VIII.oddieli 11 riadok,prosim o odpoved.

    dik

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Prosím Vás, potrebovala by som poradiť ohľadom zdanenia príjmu z Poľska.
    Predávam poľský výrobok, vypláca ma poľská firma so sídlom v Poľsku.
    Rada by som si príjmy zdanila tu na Slovenku, nie v Poľsku. Je možné, aby mi províziu vyplácali cez príkaznú zmluvu?
    Po novom roku plánujem výrobky predávať cez moju sro, potrebovala by som vyriešiť tento rok, pretože zatiaľ to Poliaci nechcú riešiť cez pobočku.
    Ďakujem za každú radu.

    príjmy zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.