Zavrieť

Porady

Správny dátum pri obrate

Nerada začínam novú tému, najskôr si vyhľadám všetky témy, ktoré sa týkajú môjho problému, ale o tomto som nenašla nič. Preto Vás prosím
o radu:
Začala som robiť pre jednu firmu, spätne im kontrolujem obrat, či ho náhodou neprekročili už v minulosti. Jedná sa o s.r.o., jej obrat mám počítať z tržieb ERP a faktúr.
Potrebujem však vedieť, ktorý dátum beriem do úvahy: dátum vystavenia faktúry alebo dátum dodania služby?
Napríklad dátum dodania je 30.11.05 a dátum vystavenia je 6.12.2005, do ktorého mesiaca započítam obrat z tejto faktúry?
Ďakujem vopred za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Podľa mňa dátum dodania tovaru, služby. Dátum vystavenia faktúry je už len uplatnením si svojho nároku na úhradu tohto tovaru alebo služby.

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    Neviem či to je správne, ale myslím si, že deň dodania. Keby bola dotyčná firma platiteľom DPH, tak daňová povinnosť by im vznikala v 11/05.

    sarmantna je offline (nepripojený) sarmantna

    sarmantna
    Treba brať dátum dodania, vtedy je i faktúra zaúčtovaná do obdobia, s ktorým súvisí, lebo dátum vystavenia môže byť aj budúci mesiac, čiže 11/2005.

    svobodova je offline (nepripojený) svobodova

    svobodova
    To je super zhoda. Má to logiku, nebola som si však istá. V žiadnom § som na toto oporu nenašla, neviete, či je na to nejaké metod.usmernenie?
    A ešte jedna vec, tiež sa to už na porade riešilo. Ak sa firma mala zaregistrovať napr. k 30.8.2005 resp. do 20.9.2005, neurobila tak, okrem pokuty za oneskorenú registráciu, máte niekto skúsenosť ako postupuje DÚ?
    Dorubuje daň za toto obdobie, ale vyrubí pokutu? Stretli ste sa s tým?
    Naposledy upravil svobodova : 21.12.05 at 07:09

    sarmantna je offline (nepripojený) sarmantna

    sarmantna
    Tiež sa mi podarilo jednu firmu neskôr zaregistrovať, hneď mi vyrúbili pokutu 2000 Sk a ďalej zatiaľ nič. Myslím, že keby došli na kontrolu, teda malo by ich to hneď napadnúť, tak by mi dodanili to obdobie, kedy som mala byť plátcom DPH a fakturovala som bez.

    Správny dátum pri obrate

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.