Zavrieť

Porady

2% ZO ZAPLATENEJ DANE

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, že keď poukazujem 2 % z daní v DP, hneď vedľa je miesto pre podpis daňovníka, treba to tam podpísať?
Organizácii, ktorej poukazujem 2% odovzdám len tlačivo "Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane"? Toto tlačivo sa podpíše a má sa dať aj razítko, keď sa jedná o osobu, ktorá vypĺňa DP typu B? Prikladá sa ešte nejaké tlačivo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Treba podpis a pečiatku, ak máš. Tlačivo neodovzdáš organizácii, ktorej 2% poukazuješ, ale daňovému úradu.

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    10tiger10 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, že keď poukazujem 2 % z daní v DP, hneď vedľa je miesto pre podpis daňovníka, treba to tam podpísať?
    Organizácii, ktorej poukazujem 2% odovzdám len tlačivo "Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane"? Toto tlačivo sa podpíše a má sa dať aj razítko, keď sa jedná o osobu, ktorá vypĺňa DP typu B? Prikladá sa ešte nejaké tlačivo?
    Keď podávaš DP z FO, podpíšeš v danej kolonke, že poukazuješ 2% z dane a vyplníš organizáciu, ktorej poukazuješ.

    Keby robil Tvoj zamestnávateľ RZ, tak vtedy vyplňuješ Vyhlásenie o ... a posielaš ho na DÚ, aby vedeli, kam tvoje 2 % majú poslať.

    Daňovník, ktorému zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti (ďalej len „ročné zúčtovanie“) v súlade so zákonom o dani z príjmov predloží svojmu miestne príslušnému správcovi dane vyhlásenie do 30. apríla roku, v ktorom sa vykonáva ročné zúčtovanie za predchádzajúce zdaňovacie obdobie. Prílohou vyhlásenia je aj potvrdenie od zamestnávateľa o tom, že daň za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa ročné zúčtovanie vykonalo, bola zaplatená. To znamená, že do termínu podania vyhlásenia bol zrazený (zaplatený) aj prípadný daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania - daňovník, ktorý sa rozhodne predložiť vyhlásenie podľa § 50 zákona o dani z príjmov, nemôže mať daňový nedoplatok z príjmov fyzickej osoby. Ak mal daňovník z ročného zúčtovania preddavkov na daň daňový preplatok, v riadku 14 sa uvedie dátum 31. marec zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva toto vyhlásenie.[/I]
    Naposledy upravil witch : 08.03.11 at 14:54

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Áno, ak ste im nepoukázali finančný dar ani do dňa podania DP, nemôžete poukázať 2%, ale len 1,5% - vtedy vyplníte r.3. Ak by ste im chceli dať 2%, stačilo by, aby ste im teraz poskytli finančný dar (o čom by ste mali doklad) a vtedy by ste mohli aj cez DP poukázať 2% dane - vtedy by ste vyplnili r.2.

    maja111 je offline (nepripojený) maja111

    maja111
    Dobrý deň , mám otázku k poukázaniu 2% dane z príjmov. Je zmena v tlačive daňového priznania PO oproti minulému roku. Ak chce spoločnosť poukázať 2%, ktorý riadok v IV.časti - Vyhlásenia o poukázaní má vyplniť. Prečítala som si aj poučenie, ale nejak mi to nie je jasné. Čiže ak spoločnosť v priebehu roka neposkytla žiadne dary, resp. fin. prostr., tak vypĺňa riadok 3? V tomto prípade môže poukázať len 1,5%? Kto môže poukázať 2%?

    2% ZO ZAPLATENEJ DANE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.