Zavrieť

Porady

Daňové priznanie a účtovná uzávierka

Ahojte,
blíži sa čas, kedy bude treba bilancovať rok 2010. Prešiel som niekoľko tém a priznám sa Vám, že mám v tom guláš.

Som jediný konateľ a spoločník v sro a chcel by som si splniť všetky povinnosti. Toto viem:

1. podať daňové priznanie pre PO (daň z príjmu). Čo však mám k nemu pripojiť ?
2. poslať účtovnú uzávierku do zbierky listín (a aj do OR SR)? Čo všetko mám k tomu pripojiť?

Je to všetko? A musím pred týmito dvomi krokmi spraviť nejaké vyhlásenie jediného spoločníka (teda niečo ako a la valné zhromaždenie)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    c4u Pozri príspevok
    Ahojte,
    blíži sa čas, kedy bude treba bilancovať rok 2010. Prešiel som niekoľko tém a priznám sa Vám, že mám v tom guláš.

    Som jediný konateľ a spoločník v sro a chcel by som si splniť všetky povinnosti. Toto viem:

    1. podať daňové priznanie pre PO (daň z príjmu). Čo však mám k nemu pripojiť ?
    2. poslať účtovnú uzávierku do zbierky listín (a aj do OR SR)? Čo všetko mám k tomu pripojiť?

    Je to všetko? A musím pred týmito dvomi krokmi spraviť nejaké vyhlásenie jediného spoločníka (teda niečo ako a la valné zhromaždenie)?
    Robil si si účtovníctvo sám?

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    c4u Pozri príspevok
    Nie, pomáhal mi brat, ale tiež v tomto nemá skúsenosti.
    Odporúčila by som Ti, dať si skontrolovať účtovníctvo nejakej skúsenej účtovníčke. Pri účtovnej závierke je veľa povinností a účtov.prípadov-závierkových,ktoré treba doúčtovať - rezervy, čas. rozlíšenie, opr. položky.... nie je toho málo, musí sa ti rovnať súvaha s výkazom ziskov a strát, ak sa nerovná, je v účtovníctve chyba... To je len rada, aby si si bol istý,že to máš OK.

    tokoska je offline (nepripojený) tokoska

    Veľmi ťažké. Som vraj kamarátka, občas som aj tou povestnou "bútľavou vŕbou", čo vypočuje, neprezradí, poradí, pomôže ...a občas som aj poriadny "truľo", ale už som sa naučila aj používať "nie" ...viac tokoska
    Treba podať daňové priznanie právnickej osoby + plus Súvaha + Výkaz ziskov a strát + Poznámky na daňový úrad do 31.3.2011 /alebo inom termíne podľa zákona/.
    Treba zvolať valné zhromaždenie najneskôr do 30.6. /aj v prípade jediného spoločníka/ - zápisnica, na ktorom sa schváli účtovná závierka za rok 2010.
    Na Okresný súd OR sa zasiela komplet účtovná závierka /DP+S+VZS+poznámky/ + vyhlásenie konateľa o schválení závierky + sprievodný list. Treba to odoslať do tridsať dní od schválenia /konania val.zhromaždenia/.
    Vedenie účtovníctva by som však zverila do rúk odborníka.
    Prajem veľa úspechov.

    Daňové priznanie a účtovná uzávierka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.