Zavrieť

Porady

Sumi zvuk na markize a JOJ

Mam starsi TV Thompson 55MC18TX a po automatickom naladeni stanic mi na markize a Joj sumi zvuk. Obraz je ale kvalitny. Ostatne stanice maju dobry obraz aj zvuk. Poradte ako dosiahnut dobry zvuk.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Je potrebne jemne doladenie, alebo zmenit normu (teraz neviem presne na aku normu, ale skus sa s tym pohrat)

    stefanbr je offline (nepripojený) stefanbr

    stefanbr
    skusal som aj jemne doladovat, ale potom sumi este viac....
    Normy su 2 - EURO a CZ, na jednej je dobry obraz, ale sumi zvuk, na druhej je dobry zvuk, ale velmi zly obraz.....

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ak to mas nahodou cez scart, tak sa pozri, ci je scart dobre zasunuty (stretol som sa aj s tym, ze ak to bolo zapojene cez scart, tak piny, kde bolo audio blbly, nemali dobry kontakt)

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Keďže sa jedná asi len o dve TV stanice - bude to len v naladení tých staníc. Ďalej však nemáme informácie, ako je signál do TV prijímaný (anténa, káblovka, set-top-box, satelit) - aj tu sa potom dá hľadať zdroj problému.

    stefanbr je offline (nepripojený) stefanbr

    stefanbr
    signal mam cez kablovku s klasickym koaxialnym kablom. Myslis, za mam skusit cez scart kabel ?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ je to z "káblovky" a robí to len na tých dvoch staniciach, je to potom jedine v naladení tých staníc. Skús sa pozrieť pri nalaďovaní, či sa nedá u tých staníc zmeniť aj zvuková norma (niektoré TV to umožňujú) a experimentuj. Možno nájdeš prijateľné naladenie.

    helaba je offline (nepripojený) helaba

    helaba
    Nám to robí len na Markíze, cez MMDS anténu, cez satelit je to OK.
    A nevie niekto poradiť, čo s MMDS anténou, keď vypnú analóg.v,?

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    MMDS je ine pasmo ako terestrial, Analogove vysielace sa vypinaju terestrialne o MMDS vysielacoch neviem nic. Ono vlasne MMDS sa robili napr. pre kablovku, kde bolo potreba preniest kabel kde to nebolo mozne, tak sa urobil prenos v MMDS, takze ak chytas MMDS tak to by sa dalo povedat, ze to vlasne nelegalne chytas

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    MMDS sa tiez zrusi v blizkej buducnosti, moc to nesledujem, ale niekde som zahliadol ze toto pasmo sa ma pridelit na poskytovanie internetu, takze tv asi len do vyprsania terajsich licenciiu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.