Zavrieť

Porady

práca v nemecku - Fo

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o pomoc. Známy pracoval od 1.1.2010-26.5.2010 a od 1.7.-20.12.2010 v Nemecku. Dosiahol tam príjmy zo závislej činnosti vo výške 25987,37 Eur a odvody boli 241,18 Eur, daň je vo výške 4432,35 Eur. Príjmy na SR nemal. Robila som mu daňové priznanie typ A, vyplnala som tlacivo na www.drsr.sk, ale mi tam vychadza dan na úhradu okolo 4600 Eur, je to možné? Pouzila som metodu vypoctu dane po vynati prijmov zo zdrojov v zahranici, ale na tlačive je len kolonka na zaklad dane z prijmov zo zahranicia a tam sa dava hruby prijem minus odvody. Nikde nie je kolonka na dan zaplatenu v zahranici ako napr. pri slovenskych prijmoch, ze sa vlastne danova povinnost ponizi o zrazenu dan a zda sa mi velka dan cca 4 600e,- Eur ked uz podobnu sumu zaplatil v Nemecku.

Dakujem za pomoc

Potocka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    potocka Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som Vás poprosiť o pomoc. Známy pracoval od 1.1.2010-26.5.2010 a od 1.7.-20.12.2010 v Nemecku. Dosiahol tam príjmy zo závislej činnosti vo výške 25987,37 Eur a odvody boli 241,18 Eur, daň je vo výške 4432,35 Eur. Príjmy na SR nemal. Robila som mu daňové priznanie typ A, vyplnala som tlacivo na www.drsr.sk, ale mi tam vychadza dan na úhradu okolo 4600 Eur, je to možné? Pouzila som metodu vypoctu dane po vynati prijmov zo zdrojov v zahranici, ale na tlačive je len kolonka na zaklad dane z prijmov zo zahranicia a tam sa dava hruby prijem minus odvody. Nikde nie je kolonka na dan zaplatenu v zahranici ako napr. pri slovenskych prijmoch, ze sa vlastne danova povinnost ponizi o zrazenu dan a zda sa mi velka dan cca 4 600e,- Eur ked uz podobnu sumu zaplatil v Nemecku.

    Dakujem za pomoc

    Potocka
    použila si metodu vyňatia alebo zápočtu ?

    Ide zrejme o technický problém stránky DR SR.
    Skús vyplniť DP na stránke www.kros.sk. Daň na r. 54 nemá byť uvedená (pri metode vyňatia netreba nikde uvádzať daň zaplatenú v zahraničí)
    Naposledy upravil veronikasad : 12.03.11 at 10:36

    potocka je offline (nepripojený) potocka

    potocka
    prosim Vas porodite mi niekto je mozne, aby za prijmy zo zavislej cinnosti z Nemecka sa doplacala dan aj na Slovensku ?

    práca v nemecku - Fo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.