Zavrieť

Porady

Zmluva o vytvorení diela a licenčná zmluva

Som študentkou denného štúdia na vysokej škole. Minulý rok som mala dve brigády, pričom môj príjem z nich neprekročil výšku 2012,75 €, čiže nemám povinnosť podať si daňové priznanie. Prvú brigádu som mala uzavretú "Na dohodu o vykonaní práce" ktorá mi bola zdaňovaná a chcela by som si z nej požiadať o vrátenie dane. Druhá brigáda je na "Zmluva o vytvorení diela a licenčná zmluva uzatvorená na základe autorského zákona". Tá mi zdaňovaná nebola. V jednom článku na tomto portáli som sa dočítala že pri takejto forme zmluvy som sa mala do 8 dní od jej uzavretia nahlásiť na ZP ako SZČO. V tom čase som to však nevedela a teda som tak do dnešného dňa neurobila.
Mám otázky:
1. či v daňovom priznaní musím uviesť obe brigády a či v type A alebo B
2. či je potrebné sa dodatočne prihlásiť na ZP ako SZČO a doplatiť tie peniaze resp či to môžu odo mňa vymáhať, či by z toho mohol byť problém ak by som to uviedla v daňovom priznaní, či by mi to dali zaplatiť, respektíve vie mi niekto poradiť ako riešiť túto situáciu?

za vaše odpovede vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zmluva o vytvorení diela a licenčná zmluva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.